29 Kasım 2021 Pazartesi

SAMSUN'UN 19 MAYIS İLÇESİNDE ATIK SU KOLEKTÖR HATTI 30 GÜN İÇİNDE HİZMETE GİRECEK

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde Atık Su Kolektör hattı 30 gün içinde hizmete girecek

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından 19 Mayıs ilçesine yapılan Atık Su Kolektör Hattı'nın 30 gün içerisinde hizmete gireceği açıklandı.

17 Ekim 2021 Pazar 17:49 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), 19 Mayıs ilçesinde yapımına başladığı 3 bin 200 metrelik Atık Su Kolektör Hattı çalışmasının 2 bin 900 metrelik kısmının yapımını tamamladı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapılan 19 Mayıs İlçesi Atık Su Kollektör Hattı ve Yağmur Suyu imalatı bir ay içinde tamamlanacak.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in talimatı ile 17 ilçenin tamamında altyapı, atık su ve kanalizasyon çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Bu kapsamda 19 Mayıs ilçesi, Dereköy - Erenköy mevkiinde yapımı süren 3 bin 200 metrelik Atık Su Kollektör Hattı’nın 2 bin 900 metrelik kısmı tamamlandı. Kalan bölümün ise 30 gün içerisinde hizmete alınacağı belirtildi.Yapılan ve ileriki dönemlerde yapılması planlanan imalatlar ile bölgede hali hazırda kullanılan foseptiklerin kaldırılacağı ve vatandaşların atık sularını kontrollü olarak bu tesise iletilmesinin sağlanacağını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “17 ilçenin tamamında altyapı, su ve kanalizasyon gibi sorunları görev süremizde bitireceğimizin sözünü vermiştik. Yakakent’ten Terme’ye, Vezirköprü’den Asarcık’a kadar tüm ilçelerimizin sorunlarını aynı anda çözüp değiştirip geliştiriyoruz. Tüm mahallelerin içme suyu meselesini de çözüyoruz” diyerek, “Yeni arıtma tesisleri kurup, var olanların bakımlarını yapıyor, kapasitelerini artırıyoruz. Aşırı yağışlarda taşkın ve sel riski olan söz konusu bölgelerde yağmur suyu hat çalışması da yaparak halkımızın can ve mal kaybı yaşamaması için çalışıyoruz. 19 Mayıs ilçesinde 2 bin 900 metrelik bölümü tamamlanan kollektör hattını da en kısa sürede tamamlayarak hizmete alacağız” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'daki belediyelerle ilgili iddia ve ithamlara ilişkin açık çağrımızdır!

Samsun'daki belediyelerle ilgili iddia ve ithamlara ilişkin açık çağrımızdır!