16 Ocak 2022 Pazar

SAMSUN'UN 19 MAYIS İLÇESİNDE YAŞLI KADININ DRAMI YÜREK YAKTI ÖLÜMÜ İSE ACIYA BOĞDU

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde yaşlı kadının dramı yürek yaktı ölümü ise acıya boğdu

Samsun'da virane bir evde çaresiz bir şekilde yoksulluk içinde yaşayan ve vatandaşlar tarafından bulunup hastaneye kaldırılan Zekiye Behatır isimli nene, kaldırıldığı hastanede uzun zamandır belki de ilk kez bulduğu sıcak hastanede odasında yaşamını yitirdi.

27 Aralık 2020 Pazar 16:15 GÜNCEL

Samsun'un 19 Mayıs ilçesi Tatlı Elma mahallesinde virane ve soğuk bir evde yerde yatarak yaşayan 93 yaşındaki Zekiye Behatır, vatandaşlar tarafından kaldırıldığı hastanede, yaşamını yitirdi.


Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde yaşlı kadının dramı yürek yaktı ölümü ise acıya boğdu..

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde yaşanan dram, yerini acıya bıraktı. 19 Mayıs ilçesinde yerde yatarak yaşayan 93 yaşındaki Zekiye Behatır, kendisini bulan vatandaşlar tarafından kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Ailesi tarafından terk edildiği belirtilen ve üvey kardeşi tarafından zor ve imkansızlıklar içinde bakımı yapılan 93 yaşındaki Zekiye Behatır'ın yürek sızlatan görüntüleri Samsun'u üzüntüye boğdu. 93 yaşındaki Zekiye Behatır için hiç bir sosyal yardım kuruluşuna ailesi ve üvey kardeşi tarafından başvuru yapılmadığı öğrenilirken, duyarlı bazı vatandaşlar ile 19 Mayıs İlçesinde Yeniçağ Gazetesinin muhabirliğini yapan İbrahim Akkuş'un girişimleri sonucu yaşlı kadın evinden alınarak hastaneye kaldırıldı.


Zekiye Behatır'ın 19 Mayıs ilçesi Tatlı Elma mahallesinde yaşadığı evde çekilen görüntüleri yürekleri dağlarken, yaşlı kadının vatandaşların girişimleri sonucu önce hastaneye daha sonra Samsun şehir merkezinde bulunan bakım merkezine götürüldüğü öğrenildi. Yaklaşık 40 gün civarı bakım merkezinde kalan 93 yaşındaki Zekiye Behatır'ın burada rahatsızlandığı ve Samsun Eğitim Araştırma Hastanesinde tedavisi yapılarak tekrar bakım merkezine götürüldüğü bildirildi. Zeki Behatır'ın bakım merkezinde ikinci kez rahatsızlandığı ve yine tekrar Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldüğü burada yapılan Covid-19 testinin ise pozitif çıktığı kaydedildi. 

Ömrünün son döneminde çaresizlik içinde yaşadığı görüntülerle gündeme gelen ve izleyenlerin yüreğini yakan Zekiye Behatır'ın yaşadığı dramın ardından yakalandığı KoronaVirüs sebebi ile hayatını kaybettiği öğrenildi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Öner canoz

28 Aralık 2020 Pazartesi 00:02

Ya ne Corona virüsü. Yapmayın Allah aşkına. Rahmetli nerden alacak ki virüsü. Yataktan kalkabildigi mi var. Bakımsızlıktan vefat etti.

Dursun AYAR

27 Aralık 2020 Pazar 22:03

Haberi Olup İlgilenmeyenlerin ALLAH cc Belâsını Versin İNŞAALLAH AMİN

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da doktor Ali Murat Uludoğan Korona Virüsten hayatını kaybetti

Samsun'da doktor Ali Murat Uludoğan Korona Virüsten hayatını kaybetti