17 Eylül 2021 Cuma

SAMSUN'UN 19 MAYIS İLÇESİNDE YENİ HASTANE İNŞAATINDA YAŞANAN İŞÇİLİK HATALARI PES DEDİRTTİ

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde yeni hastane inşaatında yaşanan işçilik hataları pes dedirtti

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde 15 milyon liraya ihale edilen 40 yataklı Devlet Hastanesi inşaatında yaşanan işçilik hataları pes dedirtti.

31 Ocak 2021 Pazar 14:50 GÜNCEL

Samsun'un 19 Mayıs ilçesine yapılan yeni Devlet Hastanesi inşaatı işçilik hataları ile gündeme geldi.


19 Mayıs ilçesinde yapımı devam eden 15 milyon liralık 40 yataklı hastane inşaatının mantolama işçiliği, duvar sıvaları, kapı ve pencereleri ile su gideri kanallarının işçilik hataları nedeniyle kusurlu olarak yapıldığı iddia edildi.

Sağlık Bakanlığı'nın yatırım programında yer alan 40 yataklı 19 Mayıs Devlet Hastanesi’nin ihalesi 2018 yılının ortalarında yapılmış, ihaleye katılan 12 firma içinde en uygun teklifi veren firma ihaleyi almıştı. 15 milyon liraya mal olacağı düşünülen ve bu ay hizmete açılacağı söylenen 19 Mayıs İlçe Devlet Hastanesi, açılmadan dökülmeye başladı. 

19 Mayıs ilçesine yapılan yeni hastanenin belirtilen sürede tamamlanmadığı ve hastane inşaatının sıva, beton duvarları dökülürken, kapı ve pencerelerinin kırıldığı görüldü. Hastanede özensiz inşaat işçiliği ve sıfır malzemelere verilen zararlar, '15 milyon lira heba mı oldu' dedirtti. 19 Mayıs ilçesinde hastane inşaatını gezen gazeteci İbrahim Akkuş, hastane inşaatının duvarlarının şimdiden döküldüğünü belirtti. Akkuş, hastanede çatlakları, yapılan özensiz işçiliği ve hatalı yapımları kamera ile çekerek, sosyal medya hesabından paylaştı. Akkuş, Samsun Valisi Zülkif Dağlı ve Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç'tan konu ile ilgilenmesini talep etti. 

Samsun'un 19 Mayıs ilçe devlet hastanesinin bu ay açılacağı belirtiliyordu. 40 yataklı olarak planlanan ve 6 bin 317 metrekare arsa üzerine inşa edilen yeni hastanede 14 poliklinik odası, 5 diş üniti, yoğun bakım ünitesi, 2 ameliyathane ve 8 yataklı  diyaliz ünitesi de olacak. Bodrum ve zemin kat ile birlikte 4 kat olarak inşa edilen ve 15 milyon TL’ye mal olan hastane inşaatının harabe görüntüsü, vatandaşları tedirgin etti. Vatandaşlar, konu ile ilgilenilmesini talep etti. 

İşte 19 Mayıs ilçesinde yapımı devam eden hastane inşaatında uzmanlara göre yapılan işçilik hataları
YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Ümraniyespor Yılport Samsunspor maçı 2-2  berabere bitti

Ümraniyespor Yılport Samsunspor maçı 2-2 berabere bitti