20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'UN ALAÇAM İLÇESİNDE DÜZENLENEN YÜRÜYÜŞTE SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ ANILDI

Samsun'un Alaçam ilçesinde düzenlenen yürüyüşte Sarıkamış şehitleri anıldı

Samsun'da Sarıkamış Harekatının 104'üncü yıl dönümü nedeni ile Alaçam ilçesi Kızlan mevkisinde 'Gençlik Şühedanın İzinde' yürüyüşü yapıldı, Sarıkamış şehitleri anıldı.

06 Ocak 2019 Pazar 18:01 GÜNCEL

Samsun'un Alaçam ilçesi Kızlan mevkisinde Sarıkamış Harekatının 104'üncü yıl dönümünü ile düzenlenen yürüyüşte dev Türk bayrakları açıldı.


Samsun Valiliği ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Sarıkamış Harekatının 104'üncü yıl dönümü nedeni ile düzenlenen 'Gençlik Şühedanın İzinde' yürüyüşüne Samsun Valisi Osman Kaymak'ta katıldı.

Samsun'un Alaçam ilçesi Kızlan Mahallesi'nde toplanan vatandaşlara Türk bayrağı, bere ve atkı dağıtıldı. Buradan başlayan yaklaşık 4 kilometrelik yürüyüş, Hüseyin Dede Türbesinde son buldu. Samsun Valisi Osman Kaymak, katılımcılara teşekkür ederek, "Bundan 104 yıl önce 90 bin şehidimiz bizlerin geleceği, vatanın birliği, huzur içinde yaşamamız için canlarını verdi. Rahmetle anıyoruz, mekanları cennet olsun. Gençlerin onların yolundan gittiğini, onları unutmadığını bu yürüyüşle göstermiş olduk." dedi.

Yürüyüşe, Alaçam Kaymakam Vekili Bahar Kaya, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mehmet Arı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar ve çok sayıda vatandaş katıldı.  Samsun'un Alaçam ilçesi Kızlan mevkisinde Sarıkamış Harekatının 104'üncü yıl dönümü nedeni ile düzenlenen yürüyüşe katılanlara çorba ve keşkek ikram edildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Havza ilçesinde okullara Pazartesi günü için kar tatili verildi

Samsun'un Havza ilçesinde okullara Pazartesi günü için kar tatili verildi