24 Haziran 2019 Pazartesi

SAMSUN'UN ATAKUM BELEDİYESİNDE 466 TAŞERON İŞÇİ İÇİN SÖZLÜ MÜLAKAT SÜRECİ BAŞLADI

Samsun'un Atakum Belediyesinde 466 taşeron işçi için sözlü mülakat süreci başladı

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesinde kadroya geçecek 466 taşeron işçi için, sözlü mülakat süreci başlarken, işçilere meclis salonunda genel kültür soruları yöneltildi.

13 Mart 2018 Salı 20:40 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesinde kadroya geçecek taşeron işçiler sözlü mülakat yapıldı. Atakum Belediyesinde oluşturulan komisyon tarafından gerçekleştirilen sözlü mülakatta, belediye çalışanları kendilerine yöneltilen genel kültür ve ilçe bilgilerine yönelik sorulara yanıt veriyor.


Yasanın, taşeron işçileri kadro ile buluşturduğunu ve bu durumun işçilerin alın terinin devlet tarafından teminat altına alınması anlamına geldiğini ifade eden Başkan Taşçı, mülakat öncesi yaptığı konuşmada, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde yürürlüğe giren taşeron yasası, taşeron işçilerin alın terlerinin devlet güvencesi altına girmesi anlamına geliyor. Bu durum hem işçilerimiz hem de bizler adına sevindirici bir gelişme oldu. Sözlü mülakatlarımızı gerçekleştiriyoruz. Oluşturduğumuz komisyonda, işçilerimize genel kültür ve ilçe bilgileri doğrultusunda sorularımızı soruyoruz. Aldığımız sonuçları değerlendirecek olan komisyonumuz, kadroya geçecek olan işçilerimizi belirleyecek” dedi.BÜYÜK BİR AİLEYİZ

Atakum Belediyesi çalışanlarının büyük ve güçlü bir aile olduğuna dikkat çeken Başkan Taşçı, “Daha da yaşanılabilir bir Atakum için gece gündüz demeden çalışan, büyük bir özveri ortaya koyan Atakum Belediyesi çalışanları, büyük bir ailedir. Sorumluluklarının bilincinde olarak çalışan, üreten ve önceliğini Atakum halkının memnuniyeti olarak belirleyen çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki, taşerondan kadroya geçiş sürecini hızlı bir şekilde tamamlayacağız. Şimdiden tüm işçilerimizi kutluyorum. Atakum Belediyesinde 466 taşeron işçimizin katıldığı kadro mülakatlarına, ümidimiz tüm işçilerimizin kadrolarına kavuşmasıdır” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz Bafra'ya yapılacak projelerin bir yıl içinde tamamlanacağını açıkladı

Yusuf Ziya Yılmaz Bafra'ya yapılacak projelerin bir yıl içinde tamamlanacağını açıkladı