24 Temmuz 2021 Cumartesi

SAMSUN'UN ATAKUM İLÇE BELEDİYESİ ZABITALARI 13 DİLENCİYİ YAKALAYARAK İŞLEM YAPTI

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Zabıtaları 13 dilenciyi yakalayarak işlem yaptı

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Zabıta görevlileri ilçede dini duyguları suistimal ederek dilencilik yapan 13 kişiyi yakalayarak haklarında yasal işlem yaptı.

09 Ağustos 2019 Cuma 18:02 GÜNCEL

Samsun'un Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Atakum'un işlek caddelerine düzenlediği operasyonla 13 dilenciyi yakaladı. Vatandaşların 'Duygu sömürüsü yapıyorlar' diye tepki gösterdikleri dilencilerin üzerinden çıkan paralara ise kamuya aktarılmak üzere el konuldu


Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı öncesinde hastane ve cami önlerinde dilenci operasyonu düzenledi. Atakum'un işlek caddelerine dağılan 4 zabıta ekibi, özellikle cuma namazı öncesi ve sonrasında sayıları artan dilencileri tek tek araçlara bindirdi. Sabah saatlerinde başlayan ve gün boyu süren operasyonlarda 13 dilenci yakalandı. Şahışların üzerinden çıkan ve dilencilik yoluyla elde edilen paralar ise tutanak tutularak kamuya teslim edildi.   

VATANDAŞ TEPKİLİ 
Çeşitli noktalardan alınarak Atakum Belediyesi'ne getirilen dilencilerin üzerileri arandı ve tutanak tutularak kabahatler kanunu kapsamında cezai işlem uygulandı. Dilencilerin Atakum Belediyesi'ne getirilişi sırasında belediye önündeki bazı vatandaşlar dilencilere tepki gösterdi. Bir vatandaş, "Hem duygu sömürüsü yapıyorsunuz hem de yakalanınca kızıyorsunuz" ifadelerini kullandı. Uygulama esnasında zabıta memurlarının dilencileri araçlara götürdüğüne şahit olan bazı vatandaşlarsa denetim için teşekkür ederek, Atakum'da dilencilere müsaade edilmemesi konusunda hassasiyet gösterilmesini istedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'a gelen büyükelçilerin gençlerle PES maçı yapması üzerine bir değerlendirme

Samsun'a gelen büyükelçilerin gençlerle PES maçı yapması üzerine bir değerlendirme