30 Kasım 2020 Pazartesi

SAMSUN'UN ATAKUM İLÇESİ ATAKENT MEVKİSİNDE DENİZE AKAN PİS SU İLE İLGİLİ SASKİ AÇIKLAMA YAPTI

Samsun'un Atakum ilçesi Atakent mevkisinde denize akan pis su ile ilgili SASKİ açıklama yaptı

Samsun'un Atakum ilçesi Atakent mevkisinde denize akan pis su ile ilgili SASKİ açıklama yaptı.

10 Ağustos 2019 Cumartesi 13:28 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçesi Atakent mevkisinde (Eski Mediva Hastanesi karşısı) denize tonlarca pis su aktığını gören vatandaşlar, görüntüyü çekerek haber merkezimize ulaştırdı. Söz konusu görüntülere ise SASKİ'den açıklama geldi.


Samsun'da geçtiğimiz günlerde arızalanan pompa nedeniyle denize kanalizasyon akması sonrası tedirgin olan vatandaşlar dün Atakent mevkisinde denize pis su aktığını görerek görüntüleri çekti. Denize yine kanalizasyon akmasından endişe eden vatandaşların haber merkezimize ulaştırdığı ve dün çekilen bu görüntüleri SASKİ yetkililerine göndererek, akan suyun ne olduğunu ve bu durumun neden kaynaklandığını sorduk.

KAÇAK DEŞARJ YAPILDIĞI TESPİT EDİLDİ
Samsun Kent Haber'in gönderdiği görüntüler üzerine harekete geçen SASKİ yetkilileri, görüntülerin çekildiği Atakent mevkisi (Eski Mediva Hastanesi karşısı) deniz kenarında inceleme yaptı. Yapılan incelemede tahliye kanalının yağmur suyu hattı olduğu bildirilirken, söz konusu hattan ise kaçak deşarj yapıldığını tespit ettiklerini bildirdi. SASKİ yetkilileri konuyla ilgili Samsun Kent Haber'e verdiği bilgide SASKİ'ye ait hatlarda şuan denize pis su akıtılması gibi bir durumun söz konusu olmadığı, geçtiğimiz günlerde arızalanan hattında onarıldığı belirtilerek, söz konusu olayla ilgili denize kaçak deşarj yapan sorumlular hakkında işlem yapılacağını da dile getirdi. SASKİ yetkilileri ayrıca yağmur suyu hattından denize akan suyun şuan akmadığını olayın neden kaynaklandığı ve kaçak deşarj ile ilgili sorumluların bulunması için harekete geçildiğinin de altını çizdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Murat

12 Ağustos 2019 Pazartesi 12:31

Görüntüler Fox ana haber gönderilsin, Atakum sahili sadece Samsun halkına hizmet vermiyor, Çevre illerden de (Çorum, Amasya, Tokat) denize girmek için gelenler çok, dolayısıyla insan sağlığını tehdit eden durum varsa sorumlular hakkında yasal işlemler yapılsın.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da belediye başkanları 5 ayda neler yaptı?  İlk yazı dizisi Canik Belediyesi..

Samsun'da belediye başkanları 5 ayda neler yaptı? İlk yazı dizisi Canik Belediyesi..