22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN'UN ATAKUM İLÇESİ SAHİLİNE İKİ ADET CAMİ ÜÇ MESCİT YAPILACAĞI AÇIKLANDI

Samsun'un Atakum ilçesi sahiline iki adet cami üç mescit yapılacağı açıklandı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Atakum sahiline iki cami ve üç mescidin yapılacağını açıklayarak, cami ve mescitler için yer belirleme çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

28 Haziran 2020 Pazar 16:42 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçesi sahiline iki adet cami üç mescit yapılacağı açıklandı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Atakum sahilinde iki cami ve mescitlerin hangi noktalara yapılacağını açıkladı.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Atakum Sahilinde sonbaharda yapımına başlanacak iki camii, üç kumsal mescidin mütedeyyin vatandaşların hizmetine sunulacağı müjdesini verdi. 

25 KM BOYUNCA HİÇ CAMİ YOK
Atakumlu eğitimcilerden oluşan Atakum Diriliş Grubu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i makamında ziyaret ederek, Atakum Sahiline Camii yapılması için başlattıkları ve 24 saatte 500 imzaya ulaşan imza ve Cami talep dilekçelerini teslim etti. 

Atakum Diriliş Grubu, Cami talep dilekçesinde, Samsun Atakum Sahilinin şehirle bütünleştiği için gencinden yaşlısına bütün halkın her gün uğradığı, Atakumlunun yürüyüş yolu ve bir çekim alanı olduğuna temas ederek, Atakum sahilinin sadece denize girilen bir yer olmadığına dikkat çekti.Atakum Sahilinde 25 km'lik insanların en çok tercih ettiği sahil kesiminde hiç mescit bulunmadığına ve birden fazla kilise olduğuna da vurgu yapılan cami talep dilekçesinde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’den bu eksikliğin giderilmesi arz edildi. 

BAŞKAN DEMİR BİR CAMİ ÜÇ MESCİD SÖZÜ VERDİ
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Atakum Diriliş Grubu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Atakum sahiline iki adet Cami ve üç adet mescidin projelendirildiği ve yer belirleme çalışmalarının devam edildiğini ve ettiğini yaz sezonunun hizmete sokulacağını belirterek bitmesi ile inşaata başlanacağını belirtti. 

Camilerden birinin İskele Cami olarak inşa edileceğini belirten Demir, yer belirleme çalışmaları için Şehit Selim Kiraz Parkı, Golf sahasının Atakum tarafındaki geniş alanı veya Yalı Kafenin yerine yapılacak Millet Kıraathanesi önünü değerlendirdiklerini de kaydetti. 

BAŞKANA MÜTEŞEKKİRİZ
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile görüşmelerinin çok olumlu geçtiğini dile getiren Atakum Diriliş Grubu mensupları,  “Başkan Mustafa Demir yüzümüzü güldürdü. Atakum Sahili bir plajdan çok tüm Atakumlunun buluşma alanıdır. Bu alanda eksik olan, yıllardır beklenen, özlem duyulan adımın sonunda atılacağı haberi bizleri ziyadesiyle memnun etti. Bizleri güler yüz ile karşılayan ve talebimizi yerine getirme sözü veren Başkanımıza teşekkür ediyoruz” diyerek ziyaretten beklenilen maksadın hasıl olduğunu kaydettiler. Atakum Diriliş Grubunun Atakum Sahiline Cami yapılması için başlattıkları imza kampanyası bir süre daha devam edecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 20 Yorum

Ela deniz

11 Temmuz 2021 Pazar 12:44

Güneşlenen insan manzarası da nasış namaz kılınacak ,Allah aşkınq biraz mantık ya ,lütfen . kendi egolarınızı insanları alet etmeyin

Muge latif

08 Temmuz 2020 Çarşamba 10:45

Atatürk bulvarı üstündeki camiler kime yetmiyor, bir zahmet 300 mt yürüyüp camiye ulaşılısın. Herşeyin fazlası zarar!!!!

fatih dundar

07 Temmuz 2020 Salı 14:10

Memlekette her 500 m bir cami var. Dunyada en nufusuna göre en fazla camii olan ülkeyiz. Cuma ve bayram namazlari disinda, vakit namazlarinda camiler bomboş. Hatta kimi camilerde yatsi namazina ve pazar gunleri imam bile gelmiyor. Her cami gunde toplam iki saat çalışıp 4 bin tl maaş alan imam demek. Ve Diyanet devlet butcesinden birçok yatirimci bakanliktan daha fazla alan bir kurum. Ve kuruluş amacinin dışına çıkmış sadece bir mezhebin son yillarda da iktidarin propaganda kurumu haline gelmiş

Nihal Ulusoy

07 Temmuz 2020 Salı 13:01

Merhaba .ATAKUM herkesin soluk aldığı ucuz bir tatil beldesidır. Yol üstünde 500 mt bir cami vardır. Burada illa! !!!isteniyor ise uyğun yer ANA YOL KENARI GÜZERGAHIDIR.Sahilde insanlar şort mayo vs.geziyor. Dolayısıyla yer SAHİLDEN UZAK OLMAK ZORUNDADIR.Halkimiz istediği bu yöndedir. Sağ duyuya kulak vermeliyiz .İyi günler

Hakkı Cem ÇARPAN

07 Temmuz 2020 Salı 12:44

: Camilerin karşısında denize girenler ve cami çevresindeki barlarda içki içenlerle, cami cemaatleri arasındaki kavgaları basından izleriz artık!...

cami istemiom

01 Temmuz 2020 Çarşamba 12:35

yeter cami falan istemiyoruz nefret ediyorum artık

Necati

30 Haziran 2020 Salı 19:39

Atanacak imamlar bile bellidir.

cevdet

30 Haziran 2020 Salı 14:51

batı çevre yolu ne oldu öldü mü:))))) seçimden sonra başlayacaktı atakum felç

Hsoylu

30 Haziran 2020 Salı 00:18

Siyaseten hiçbirsey üretemeyenler dine sarılıyor. Sahile parelel Atatürk bulvarında her 500 mt de cami var. Kimsenin camiden ve yapılmasının karşısında olacağını düşünüyorum. Ama kasıtlı ve kötü niyetle sahil tercih ediliyor. Yarın sahilde namaz kılamıyoruz kadınlar denize girmesin, burada namaz kılamıyoruz kafeler barlar kapansın diye tartışmalar başlayacak.

Mustafa aker

29 Haziran 2020 Pazartesi 23:56

Okadar cok cemaat varki oteki camilere sigamiyolar. Yapin yapin tabiki. Sevaptir. Gencler sokaklarda issizlikten torbacilik yapsin birbirini yesin. Sizde cami yapin. Genc nesilin ve gelecek nesillerin geleceklerini haklarini boyle aptalca harcamalarla harburup harman savuran sizteminde yonetiminde allah belasini versin.. bakin camide degilim ama duada edebiliyorum bedduada. Daha neler soylicemde korkar olduk guzel samsunumuza ovunerekten gururlanaraktan bilmem kac bin kisilik cezaevi yapilmis.

Adinisenkoy

29 Haziran 2020 Pazartesi 21:16

Millet işsiz işsiz

Dempar

29 Haziran 2020 Pazartesi 20:09

Şu iş aş istiyorum diyenler bence tuzu Kuru olanlar, bakmayın öyle dediklerine,fabrika açalım dense sahile fabrikami olur derler,tamam fabrika da lazım ama birazda maneviyat,lafa gelince herkez Müslümanım der camiye karşı çıkar bu zihniyet. 25 km boyunca cami yok deniliyor çok yerinde bir karar.

Ahmet Yılmaz

29 Haziran 2020 Pazartesi 15:21

Çok merak ediyorum , kime ne kadar , nereden imar rantı sağlayacak ve ne kadar kazanacak ? Neyse çıkar kokusu yakında.

Yılmaz Yılmaz

29 Haziran 2020 Pazartesi 15:18

Acaba bunun karşılığında kime ne kadar imar rantı sağladılar çok merak ediyorum,neyse çıkar kokusu yakında.

Deli dilaver

29 Haziran 2020 Pazartesi 15:13

Cami çok süper fikir. Luccanın yanındaki boşluk on numara. Golf sahasına da cami isteriz. Golf oynarken namazı kaçırmayalım. Bi de polis okulunun oraya. Denize giriyoz ibadetimiz aksıyor.

İsimsiz samsunlu

29 Haziran 2020 Pazartesi 14:25

Neden bu kadar cami varken ve heryerde ibadet edilebiliyorken cami açmak yerine işyeri fabrika açmıyorsunuz bu bir, ayrıca okul ve camilere 100 metre uzaklıkta ancak içki satışı yapılabiliyor ve bar açılabiliyor atakum sahili boyunca içkili mekanları kapatmak için bir oyundur bu bence 2.

Ahmet Çağlar

29 Haziran 2020 Pazartesi 14:24

Çok yerinde tespit.Sahilde yalı cafenin olduğu yere camii yapilması bizleri ziyadesi ile memnun eder..Vesile olanlara teşekkur ediyoruz..

Erkan serkan

29 Haziran 2020 Pazartesi 10:11

Kışın kimse yok sahilde gençlik iş aş istiyor zaten yaslilarimiz ulasim ucretsiz diye buyuk camiye gezmeye gider gibi gidiyorlar atölye açin gecnlerin önünü acin iş sahasi yapiN chp burayi kazndi diye millet dinsiz degil burda..iş aş lazim....

Muharrem Kartancı

28 Haziran 2020 Pazar 22:23

Allah razı olsun, müthiş haber çok sevindik..

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Canik'te 13.5 milyonluk arsa satışında 9 milyonluk cirosuz çek vurgunu ifşa edildi

Samsun Canik'te 13.5 milyonluk arsa satışında 9 milyonluk cirosuz çek vurgunu ifşa edildi