26 Nisan 2019 Cuma

SAMSUN'UN ATAKUM İLÇESİNDE 15 BİN METREKARELİK ALANA KENT MEYDANI YAPILACAK

Samsun'un Atakum ilçesinde 15 bin metrekarelik alana Kent Meydanı yapılacak

Samsun'un Atakum ilçesine, Cumhuriyet Meydanının 1.5 katı büyüklüğünde Kent Meydanı yapılacağını açıklayan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı,

06 Ağustos 2018 Pazartesi 17:46 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanı İshak Taşçı, Atakum ilçesinde 15 bin metrekarelik alan üzerine yapılacak olan Kent Meydanının ihalesini yaptıklarını açıkladı.


Samsun'un Atakum İlçe Belediye Meclisinde Türkiye’nin en güzel kent meydanlarından birisini Atakum İlçesine kazandırmaya hazırlandıklarını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “15 bin metrekare alan üzerine yapmayı planladığımız Atakum Kent Meydanı, Türkiye’nin en güzel meydanlarından birisi olacak” dedi.

Atakum Belediye Meclisi 2018 yılı Ağustos Ayı 14. Birleşimi Atakum Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşti. 12 maddenin görüşüldüğü meclis toplantısına Atakum’a kazandırılması planlanan Kent Meydanı damga vurdu. 

Atakum İlçesine, örnek bir kent meydanı kazandırmak için düğmeye basıldığını söyleyen Başkan Taşçı, ihalesi gerçekleşen meydan ile ilgili önümüzdeki hafta ilk kazmanın vurulacağını kaydetti.

SON HAZIRLIKLAR YAPILIYOR
Atakum İlçesinin, Karadeniz Bölgesinin önemli turizm ve yaşam markalarından birisi olduğunu söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, bu markanın daha da değer kazanması için çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini ifade etti. Başkan Taşçı, “Karadeniz Bölgesinin parlayan yıldızı olan ilçemizde ciddi ve kapsamlı çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda öncelikli eksikliklerin giderilmesi noktasında yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Atakum gibi önemli bir yaşam merkezinde, bir kent meydanı olmayışı ciddi bir eksiklikti. Bu eksiklikten hareketle Atakum Kent Meydanı için düğmeye bastık. Detaylı incelemelerimizin ardından kent meydanı için en uygun alanı tespit ettik. İhalesi gerçekleşen bu önemli projemiz için, ilk kazmayı önümüzdeki hafta vurmayı ve Türkiye’nin örnek kent meydanlarından birisini ilçemize kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.CUMHURİYET MEYDANININ 1 BUÇUK KATI
Atakum Kent Meydanının, yapımı tamamlandıktan sonra birçok kente örnek olacağını ifade eden Başkan Taşçı, “Dünyadaki tüm marka kentler, meydanlarıyla anılıyor. Bu gerçekten hareketle, Atakum gibi önemli bir değerin de kent meydanına sahip olması gerekiyordu. Türkiş mevkiinde, Seyfi Demirsoy İlkokulunun alt kısmındaki 15 bin metrekarelik alana yapacağımız Atakum Kent Meydanı, kent ve doğa yaşamının birleştiği güzel bir meydan olacak. Samsun Cumhuriyet Meydanının 9 bin 500 metrekarelik bir alan olduğunu göz önüne alacak olursak, Atakum Kent Meydanı, Cumhuriyet Meydanından 1,5 kat daha büyük olacak. Proje tamamlandığında, Türkiye’de birçok kente örnek olacağına inanıyorum. Daha da yaşanılabilir Atakum için, çalışmaya, eksikleri gidermeye ve ilçemizi geleceğe hazırlamaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

vatandaş

07 Ağustos 2018 Salı 17:49

Bizim bar olan bahçelerimizin yıkımı için belediye yazı yolladı 2011 de kazandığımız kanunla ilgili yıkmaya bütçe kepçe yok diye üstelik yıkılcak binada yokki Demekki bütçe varmış açıkda içenler naralar çalgılar sazlar anamız ağlıyo yıllardır İki belediye kapalı raporu tutup canlı müzzik ruhsatı verdiği bi mt duvarı çatısı olmayan 80-90 m2 iken 450 şer m2 olan herbiri açık bahçelere Cam kapı açamadn yıllardır anamız ağlıyo kanunlar güçlüleremi işlemiyo acaba Ata denizevler ler 214 sok

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da dere kenarında av tüfeği ile bir kızı vuranlar güle oynaya serbest kaldı

Samsun'da dere kenarında av tüfeği ile bir kızı vuranlar güle oynaya serbest kaldı