01 Mart 2021 Pazartesi

SAMSUN'UN ATAKUM İLÇESİNDE BULUNAN YALI KAFE'DE YIKIM HAREKETLİLİĞİ

Samsun'un Atakum ilçesinde bulunan Yalı Kafe'de yıkım hareketliliği

Samsun'da daha önce Atakum Belediyesi tarafından işletilen Yalı Kafe'nin Büyükşehir Belediyesine devrolduktan sonra bugün itibari ile yıkımına başlanacak olması nedeniyle Yalı Kafe önünde hareketlilik yaşandı.

27 Ağustos 2020 Perşembe 14:14 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum ilçesinde bulunan Yalı Kafe'nin yıkımına başlamak için harekete geçti. 31 Mart seçimlerinden önce Atakum Belediyesi tarafından işletilen Yalı Kafe, seçim sonrası Milli Emlak tarafından Samsun Büyükşehir Belediyesine devredilmişti.


Atakum Belediyesinin CHP'ye geçmesi sonrası Yalı Kafe'nin bulunduğu arazinin belediyenin elinden alınarak AK Partili Büyükşehir Belediyesine devredilmesi tepkilere neden olmuştu. Yalı Kafe'nin Büyükşehir Belediyesine devredilmesi sürecinde burada devir işlemine tepki amaçlı kitlesel bir eylemde yapılırken, gelinen süreçte Yalı Kafe'nin bugün itibari ile yıkımına Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından başlanacağı öğrenildi. Şuan da Yalı Kafe önünde Büyükşehir Belediyesine ait iş makinelerinin bulunduğu, yıkımın başlaması için takviye iş makinelerinin beklendiği öğrenildi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

SAMULAŞ'tan tramvaylar için sosyal mesafe açıklaması! Yapacağımızı yaptık

SAMULAŞ'tan tramvaylar için sosyal mesafe açıklaması! Yapacağımızı yaptık