20 Mayıs 2019 Pazartesi

SAMSUN'UN ATAKUM İLÇESİNDE İMAR PLANI OLMAYAN 14 MAHALLENİN YERLEŞİK ALAN ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

Samsun'un Atakum ilçesinde imar planı olmayan 14 mahallenin yerleşik alan çalışması tamamlandı

Samsun'un Atakum ilçesinde imar planı bulunmayan 14 mahallenin tapu anlaşmazlıkları ve su aboneliği gibi sorunlarına son verecek olan çalışma Atakum Belediyesi tarafından tamamlandı.

29 Ocak 2018 Pazartesi 20:54 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçe Belediye Başkanı İshak Taşçı, yapılan yerleşik alan belirleme çalışması ile imar planı olmayan 14 mahallenin tapu anlazlıkları ve su aboneliği sorununa neşter vurduklarını açıkladı.


Bütün Şehir Yasası ile mahalle statüsüne geçen ve imar planı bulunmayan Atakum ilçesinde 14 mahallenin, yerleşik alan belirleme çalışmalarını tamamladıklarını ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ve Mahalle Muhtarlarıyla, Atakum Belediyesinde bir araya geldi. Başkan Taşçı yerleşik alan sınırlarını inceleyerek, mahalle muhtarlarının görüşlerini aldı.VATANDAŞIN FAYDASI GÖZETİLDİ

Atakum'un her mahallesine eşit hizmet götürme hedefiyle yola çıktıklarını ifade eden Başkan Taşçı, “Atakum Belediyesi olarak oluşturduğumuz fenni teknik komisyonla, daha önce yerleşik alanları belirlenmemiş ve imar planı bulunmayan 14 mahallemizin yerleşim alan sınırlarını belirledik. Bu belirlemeleri mahallelerimizdeki mevcut yapıları ve ulaşım ağlarını da gözeterek yaptık. Atakum Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen titiz çalışma sonucu vatandaşlarımızın 6360 ve 3194 sayılı kanunların öngördüğü şekilde yapılaşma ve ifraz şartları meclis kararıyla yeniden belirlenecek. Bu sayede bazı tapu anlaşmazlıkları ve su aboneliği alırken yaşanan problemler de ortadan kalkmış olacak” şeklinde konuştu.ORTAK AKIL VURGUSU

Atakum Belediyesi olarak hayata geçirdikleri her çalışmada vatandaşların ve ilgili mahalle muhtarlarının fikirlerini aldıklarını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “İlçemizde gerçekleştirmeyi planladığımız her çalışmada vatandaşlarımızın fikirlerini, talep ve önerilerini dinleyerek adım atıyoruz. Yönetim anlayışımız gereği ‘Ortak Akıl’ı önemsiyor ve birlikte düşünerek birlikte üretiyoruz. Bugün de, yaptığımız çalışmayı belediye meclisimize sunmadan önce mahalle muhtarlarımızla buluşarak fikir alışverişinde bulunduk. Onların görüşlerini dinledik. Atakum’u, Atakumlu hemşehrilerimizle birlikte yönetiyoruz. Projelerimizde ve çalışmalarımızda, vatandaşlarımızın fikirleri doğrultusunda yol alıyoruz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunlu askerler Afrin'den obüs mermileri ile selam gönderiyor

Samsunlu askerler Afrin'den obüs mermileri ile selam gönderiyor