17 Haziran 2021 Perşembe

SAMSUN'UN ATAKUM İLÇESİNDE KAPATILAN PLAJLARLA İLGİLİ YENİ GELİŞME

Samsun'un Atakum ilçesinde kapatılan plajlarla ilgili yeni gelişme

Samsun'da çevre kirliliği nedeni ile bir süre önce kullanıma kapatılan Atakum ilçesinde ki halk plajları ilgili Samsun Valiliğinden açıklama geldi. Samsun'un Atakum ilçesinde kapatılan plajlarla ilgili yeni gelişme

20 Haziran 2019 Perşembe 14:34 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçesinde deniz ve ve çevre kirliliği nedeni ile kullanıma kapatılan halk plajları yapılan temizlik çalışmalarının ardından yeniden kullanıma açıldı.


Samsun Valiliği bir  süre önce kirlilik ve kanalizasyon aktığı gerekçesi ile Atakum ilçesinde bulunan  Çatalçam Polis Okulu ve Taflan Un Fabrikası olarak ifade edilen halk plajlarını kullanıma kapatmıştı. Valilik tarafından bugün yapılan açıklamada ise söz konusu plajlarda temizlik çalışmalarının yapıldığı belirtilerek şu bilgiler verildi.

"Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı SASKİ Genel Müdürlüğü, Çatalçam Polis Okulu ve Taflan Un Fabrikası plajlarında temizlik çalışmalarını yapmış olup, İl Sağlık Müdürlüğü’nün her iki halk plajından 12.06.2019 ve 17.06.2019 tarihlerinde ayrı ayrı aldığı izleme numuneleri sonuçlarının ‘Mavi Bayrak ve Yüzme Suyu İçin’ sınır değerleri sağladığı görülmüştür. Söz konusu analiz sonuçları https://yuzme.saglik.gov.tr/ adresinde yayımlanmaktadır. Sonuç olarak Çatalçam Polis Okulu ve Taflan Un Fabrikası olarak ifade edilen iki adet halk plajının halkın kullanımına açılması uygun olup, ilimizdeki plajlar hakkında bilgilere https://yuzme.saglik.gov.tr/ (Yüzme Suyu Takip Sistemi) adresinden ulaşılabilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Zeynep

20 Haziran 2019 Perşembe 15:32

Ee artık kanalizasyon akmıyor mu kısa sürede alt yapı sağlandı mı

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da tanınan iş adamı Vahap Çelik, gittiği her yerde sorun oluyor

Samsun'da tanınan iş adamı Vahap Çelik, gittiği her yerde sorun oluyor