27 Ocak 2021 Çarşamba

SAMSUN'UN ATAKUM İLÇESİNDE Kİ LOZAN CADDE AVM'DE ESNAFLAR KEPENK KAPATMAYA BAŞLADI

Samsun'un Atakum ilçesinde ki Lozan Cadde AVM'de esnaflar kepenk kapatmaya başladı

Samsun'un Atakum İlçesi'nde büyük umutlarla açılan Lozan Cadde AVM beklentileri karşılayamadı. Lozan Cadde AVM üzerinde açılan işletmeler, yüksek kira bedellerinden dolayı teker teker kepenk kapatmaya başladı.

04 Eylül 2019 Çarşamba 16:15 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçesinde yapılan Lozan Cadde AVM'de bulunan iş yerlerinin neredeyse tamamı ya kiralık, yada boş duruyor..


Ak Partili Belediye Başkanı İshak Taşçı döneminde yapımına başlanan ve bölge halkının büyük rağbet göstereceği düşünülen Lozan Caddesi projesi, esnafın ve girişimcilerin adeta kabusu oldu.

Büyük umutlarla hayata geçirilen projede bir türlü istenilen yoğunluğa ulaşılamayan caddede, aynı umutlarla işletmeler kuran girişimciler, dükkan kiralarının yüksek olmasından ve giderlerini karşılayamamaktan dolayı kepenk kapatmaya başladılar.

Birçok ünlü markanın, giyim ve gıda üzerine açtıkları mekanlara müşteri gelmemesine rağmen, mülk sahiplerince fahiş fiyatlarda kiralar istemesi, iş yeri sahiplerinin birkaç ay içinde iflas bayrağı çekmelerini sağladı.

Oysa Lozan Caddesi yapımına başlanırken, sahildeki yoğunluğun bu noktaya çekilmesi hedeflenmişti. Şimdilerde ise caddenin hali, gündüz olmasına rağmen korku filmlerini aratmayacak kadar boş kasabaları andırıyor. Caddeden geçen birkaç vatandaşa boş ve kiralık dükkânlar eşlik ediyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Demirtaş hacıları ziyaret etti zemzem suyu içti

İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Demirtaş hacıları ziyaret etti zemzem suyu içti