28 Ekim 2020 Çarşamba

SAMSUN'UN ATAKUM İLÇESİNDE MÜLTECİLERE AİT 18 İŞ YERİ MÜHÜRLENEREK KAPATILDI

Samsun'un Atakum ilçesinde mültecilere ait 18 iş yeri mühürlenerek kapatıldı

Samsun'un Atakum ilçesinde mültecilere ait ruhsatsız olduğu tespit edilen 18 iş yeri Atakum Belediyesi tarafından mühürlendi.

12 Temmuz 2019 Cuma 14:04 GÜNCEL

Samsun'da Atakum İlçe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, düzenledikleri eş zamanlı operasyonlarla yabancı uyruklu şahıslara ait ruhsatsız 18 iş yerini mühürleyerek kapattı.


Samsun'da Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yapılan denetimler sonucunda Atakum'da ruhsatsız olarak faaliyet gösterdiği tespit edilen iş yerlerine eş zamanlı operasyon düzenledi. Daha önce tebligat yapılan noktalara tek tek giderek işlem gerçekleştiren ekipler, ruhsatsız 18 iş yerinin tabelalarını ve etiketlerini söktükten sonra süresiz olarak mühürledi.

MÜCADELE DEVAM EDECEK
Sabah saatlerinde başlayan mühürleme işlemleri kapsamında yabancı uyruklular tarafından açılan emlak ofisi, 2. el eşya dükkanı, berber, bilet satış noktası, döviz bürosu, pide ve kebap salonu, fırın gibi işletmeler ruhsatsız olduğu gerekçesiyle süresiz olarak kapatıldı. Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada Atakum'da kaçak iş yerleriyle mücadelenin durmaksızın devam edeceği, rutin kontrollerin yanı sıra ani denetimlerle de ruhsatsız, yönetmeliğe aykırı işletmelerle ilgili gerekli idari işlemlerin yapılacağı belirtildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım ilçe Belediye Başkanı  Necattin Demirtaş: Bende yarım maaş aldım

İlkadım ilçe Belediye Başkanı Necattin Demirtaş: Bende yarım maaş aldım