26 Mart 2019 Salı

SAMSUN'UN ATAKUM İLÇESİNDE ZABITA DİLENCİLERE OPERASYON YAPTI

Samsun'un Atakum ilçesinde zabıta dilencilere operasyon yaptı

Samsun'un Atakum ilçesinde, Atakum Belediyesi zabıtaları duygu sömürüsü para toplayan dilencilere yönelik operasyon yaptı. Atakum ilçesinde dilencilerin topladıkları paralara zabıta el koydu.

17 Nisan 2018 Salı 19:56 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçesinde dilencilerin sayısında artış olması üzerine Atakum Belediyesi Zabıtası, dilencilere yönelik operasyon yaptı.


Samsun'un Atakum İlçesinde artan dilencilere karşı kapsamlı bir mücadele başlattıklarını söyleyen Atakum Belediyesi Zabıta Müdürü Hüseyin Türk, Zabıta ekiplerinin 7/24 sahada olduğunu ve dilencilere göz açtırmadığını kaydetti.Vatandaşları duygu sömürüsü yaparak haksız kazanç elde eden dilencilere karşı dikkatli olmaya davet eden Zabıta Müdürü Türk, “Haksız kazanç elde edebilmek adına vatandaşlarımızın duygularını sömüren dilencilere Atakum İlçesinde asla yer yok. Hemşerilerimizin yardımseverliğini kullanarak ihtiyacı olmamasına rağmen dilenen ve bunu bir meslek haline getirenler var. Kimisinin elinde sahte sağlık raporları, kiminin de uydurma hikayeleri var. Yardımsever halkımız dilencilerin haline üzülüyor, acıyor ve cebindeki parayı paylaşıyor. Ama dilenciler, her gün binlerce insandan para alıyor ve yakaladığımız dilencilerin üzerlerinde en az bir işçinin bir aylık maaşı çıkıyor. Vatandaşlarımızdan duyarlı olmalarını, kesinlikle duygularının sömürülmesine izin vermemelerini istiyoruz. Vatandaşlardan gelen ihbarlar ve ekiplerin tespiti üzerine yakaladığımız dilencilere, yetkimiz çerçevesinde cezai işlem yapıyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor Kayyum Heyeti Başkanı Karayılmaz'dan Denizlispor maçı için tarihi çağrı

Samsunspor Kayyum Heyeti Başkanı Karayılmaz'dan Denizlispor maçı için tarihi çağrı