21 Şubat 2019 Perşembe

SAMSUN'UN ATAKUM İLÇESİNE MASAL PARK VE TEMATİK LUNAPARK YAPILACAK

Samsun'un Atakum ilçesine Masal Park ve Tematik Lunapark yapılacak

Samsun'un Atakum ilçesinde yapımı planlanan Masal Park ve Tematik Lunapark projesine Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı(OKA) 702 bin 500 Tl kredi desteği geldi. Atakum ilçesine Masal Park ve Tematik Lunapark yapılacak.

12 Haziran 2018 Salı 18:23 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçe Belediye Başkanı İshak Taşçı, hayata geçirmeye hazırlandıkları 1.5 milyon TL'lik Masal Park ve Tematik Lunapark projesine Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın 702 bin 500 TL destek geldiğini açıkladı.


Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) 2018 Yılı Turizmin Geliştirilmesine Yönelik destekleri kapsamında alınan 33 projeden birisi de, Atakum Belediyesi Masal Park ve Tematik Lunapark projesi oldu. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın 55’de 55 proje sözü arasında da yer alan dev proje, 1.5 Milyon TL’ye mal olacak. OKA, bu projeye 702 bin 500 TL destek verecek. Projenin protokolü, Samsun Valisi Osman Kaymak’ın katılımıyla gerçekleşen törenle imzalandı. Atakum İlçesinin 22 km’lik sahili, doğal güzellikleri ve sosyal yaşantısıyla, bölgenin önemli turizm noktalarından birisi olduğunu söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “İlçemizin sosyal kültürel alanda daha da gelişmesi noktasında önemli adımlar atıyoruz. Birbirinden önemli projeleri ardı ardına hayata geçiriyoruz. Bu projelerimizde önceliklerimizden birisi de, ilçe turizminin gelişmesi oluyor. İşte bu düşünceden hareketle, Atakum Belediyesi Masal Park ve Tematik Lunapark projemizi hayata geçiriyoruz. Bir yandan çevre il ve ilçeleri Samsun’a çekecek olan bu projemiz, öte yandan Atakumlu hemşerilerimize, çocuklarıyla ve aileleriyle birlikte hoşça vakit geçirme imkanı sunacak. Atakum Sahilinde, ilçemizin en merkezi konumunda vatandaşlarımıza hizmet verecek” dedi.Atakum İlçesinin en merkezi konumunda yapılması planlanan projenin detayları hakkında bilgi veren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “2 bin 864 metrekare toplam alan üzerine kurulacak olan Masal Park ve Tematik Lunaparkında, atlı karınca ve dönme dolap gibi modern lunapark oyuncakları yer alacak. Tematik içeriğinden hareketle de, gençlerimizin değerlerimizi tanıması hedefleniyor. Bu doğrultuda, Fatih Sultan Mehmet, Dede Korkut, Hazerfan Ahmet Çelebi, Nasrettin Hoca gibi önemli isimler ve değerlerimizin hayatları, bu projemiz sayesinde yeni nesillere aktarılacak. Toplam maliyeti 1,5 milyon TL civarında olacak olan projemiz, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansından 702 bin 569 TL destek almaya hak kazanmıştır. Atakum Belediyesine yakışır bu proje için en kısa sürede ilk kazmayı vurmayı ve aynı hızla kısa sürede tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz. Şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

misafir

14 Haziran 2018 Perşembe 10:52

Belediyecilik eylencedenmi ibaret bütün bina bahçelerimiz otoparklarımız iki bar tarafından açıkhava barı yapıldı kanun kazandık 2011 de yıkım ama belediyenin bütçesi kepçesi yokmuş yıkmayaaçık yerlere iki belediye kapalı raporu ile canlı müzik ruhsatı verdi açıkda içki içip naralar atan çalgılar sazlarla yaşıdık yıllarca ramazandan beri yıkım kararı olan yerler betonlanıyo dilekçe verdik engellenmiyo kanunlar garibanlaramı canımızı yaktıranların canları yansın Atakum denizevler 214 sok

Vatandaş

13 Haziran 2018 Çarşamba 08:26

Belediyeler parklardaki eksiklikleri şikayet, ihbarsız gideremiyorken kalkmışlar animasyonla belki de dünyanın hiçbiryerinde olmayan bir parkı biz Samsunlulara yutturmaya çalışıyorlar.Tıpkı isveçin iflas eden saab marka arabasını tüm Türkiyeye yerli otomobil diye yutturmaya çalıştıkları gibi...

Ali Balbal

12 Haziran 2018 Salı 21:13

arkadaslar heberi verirken biraz abartili resim koymusunuz.Alt tarfi kucuk bir ve ozellikle kucuklerin yararlanacagi bir luna park.O resimde gosterdiginiz eglence aletinin maliyetini herhalde bilmiyossunuz.Bu tur resimlerle insanlari kndirmayin;keske Samsun belediyesi boyle buyuk capta bir eglence parkini hayata gecirse.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da cezaevi firarileri uyuşturucu haplarla yakalanarak tutuklandı

Samsun'da cezaevi firarileri uyuşturucu haplarla yakalanarak tutuklandı