20 Şubat 2020 Perşembe

SAMSUN'UN AYVACIK BELEDİYE BAŞKANI KALAYCI KÖPEKLERİN ZEHİRLENMESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Samsun'un Ayvacık Belediye Başkanı Kalaycı köpeklerin zehirlenmesi ile ilgili açıklama yaptı

Samsun'un Ayvacık İlçe Belediyesi Başkanı Halil Kalaycı, bazı belediye görevlilerinin ilçede sokak köpeklerini zehirleyerek katletmesi olayı ile ilgili açıklama yaptı.

13 Nisan 2019 Cumartesi 01:34 GÜNCEL

Samsun'un Ayvacık İlçe Belediyesi Başkanı Halil Kalaycı, sokak köpeklerinin gece saatlerinde iki belediye görevlisi tarafından zehirlenerek katledilmesi olayı ile ilgili soruşturma talimatı verdiğini açıkladı.


Samsun'un Ayvacık ilçesinde iki belediye görevlisinin sokak köpeklerini zehirleyerek Cuma gece saatlerinde katlettiği gündeme gelmişti. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ayvacık Belediyesi Başkanı Halil Kalaycı, yaşanan olaydan son derece üzüntü duyduğunu, köpeklerin zehirlenmesi ile ilgili olayın ise bilgisi dışında gerçekleştiğini söyledi.

Köpekleri zehirledikleri gündeme gelen iki belediye personelinin, bilgisi dışında bu eylemi yaptıklarını dolayısı ile olayla belediyelerinin ilgisi olmadığını vurgulayan Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı, yaptığı açıklamada, "12.04.2019 Cuma akşamı sosyal medyada ilçemizdeki sokak hayvanlarının itlaf edildiğine dair bazı görüntüler yayınlanmıştır. Bahse konu olay Ayvacık Belediyesinin bilgisi dışında cereyan etmiş olup, belediyemiz ile ilgisi yoktur. Yayınlanan görüntülerle ilgili yapılan ilk incelemede münferit bir olay olduğu anlaşılmıştır. Konu ile ilgili tahkikat yapılması için ilgili birimlerimize talimat verilmiş olup, yapılacak olan inceleme neticesinde sorumlular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Leman çam

14 Nisan 2019 Pazar 10:17

Vicdansız adiiler

Namık

13 Nisan 2019 Cumartesi 08:47

Sırf ceza gelmesin diye belediye ilgisi yok diyorsunuz. Bu köpekleri zehirleyenler nasa'da mı görev yapıyor başkan. Münferit ne demek. Belediyenin iki personeli gece katliama çıkmış işte. Hem bu ilk de değilmiş nasıl münferit iştir bu.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

ABD'de Beyaz Saray önünde bir kişi kendini ateşe verdi

ABD'de Beyaz Saray önünde bir kişi kendini ateşe verdi