26 Haziran 2019 Çarşamba

SAMSUN'UN AYVACIK İLÇESİNDE AFRİN ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜYÜŞ YAPILDI

Samsun'un Ayvacık ilçesinde Afrin şehitleri için yürüyüş yapıldı

Samsun'un Ayvacık ilçesinde 'Samsun İçin Okuma Vakti' projesi kapsamında ilçe meydanında kitap okunurken, Afrin şehitleri için ise yürüyüş yapıldı.

08 Mart 2018 Perşembe 18:55 GÜNCEL

Samsun'un Avyacık ilçesinde Afrin şehitleri için Samsun İçin Okuma Vakti projesi kapsamında Şehitler İçin Duaya Ayvacık İçin Okumaya sloganı ile yürüyüş düzenlendi.


Samsun'un Ayvacık ilçesinde Afrin şehitleri için düzenlenen yürüyüşe İlçe Kaymakamı Kemal Ülkü başta olmak üzere Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur, Ayvacık İlçe Jandarma Komutanı Çağatay Büyükada, Ayvacık İlçe Emniyet Amiri Yahya Babayiğit, Ak Parti Ayvacık İlçe Başkanı Kemalettin Gökçe, belediye meclis üyeleri, belediye birim müdürleri, kamu kuruluşlarının müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Samsun İçin Okuma Vakti projesi kapsamında Ayvacık ilçesinde düzenlenen etkinlikte Zeytin Dalı Harekatında şehit düşen Mehmetçikler için Kuran'ı Kerim okundu. Şehitler için okunan duanın ardından Avyacık ilçesi sakinleri, Samsun Valiliğinin başlattığı Samsun İçin okuma Vakti projesi kapsamında kitaplarını alıp ilçe meydanında kitap okudu.
          


Etkinlikle ilgili konuşan Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur ”Biz kitapların sadece boş rafları doldurmak için kullanılan bir meta olmasını istemiyoruz. Kitap okumak insanoğlunun kişisel gelişimini elde eden mühim etkenlerden biridir. İnsanın fikir yapısını, hayal dünyasını geliştirir, sözcük dağarcığını arttırır, Kitapla yetişen nesiller başarı dolu ve iyi bir geleceğe doğru koşan bireyler olacaktır. “Samsun İçin Okuma Vakti” projesi ile İlimizdeki okuma oranını arttırmak, okuyan ve okuduğunu anlayabilen nesiller yetiştirmek amaçlanmaktadır. Bu anlamlı projeyi hayata geçirerek okuyan bir şehir olmamıza, okuyan bir ilçe olmamıza katkı sağlayacak olan başta Samsun Valiliğimize, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu gün burada bu güzel atmosferi yaşatan ve meydanımızı dolduran sizleri tebrik ediyorum. Biz, birlikte olursak ayaktayız. Biz, birlikte olursak varız. Ve biz birlikte olursak geleceği kurabiliriz" dedi.Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’e yönelik gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatını ilçe olarak desteklediklerini belirten Belediye Başkanı Mustafa Belur, şunları dile getirdi.
"Kalbimiz, duamız, gerekirse canımız kahraman ordumuzun yanındadır. Allah Ordumuzu çıkmış olduğu bu kutsal davada muvaffak eylesin yar ve yardımcıları olsun. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyor, yaralılarımıza acil şifalar dilerken gazilerimize geri kalan ömürlerinde sağlıklı huzurlu yaşamlar diliyorum."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Canik'te 8 Mart'ta bir kadına motosikletli bir kişi silahlı saldırı düzenledi

Samsun Canik'te 8 Mart'ta bir kadına motosikletli bir kişi silahlı saldırı düzenledi