27 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'UN BAFRA İLÇESİNDE 373'ÜNCÜ KISA DÖNEM 95 ER İÇİN YEMİN TÖRENİ DÜZENLENDİ

Samsun'un Bafra ilçesinde 373'üncü kısa dönem 95 er için yemin töreni düzenlendi

Samsun'un Bafra ilçesinde 373'üncü kısa dönem 95 erin yemin törenine katılan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, "Türkler için askerlik, en kutsal görevdir. Türkler için askeri, en değerli varlığıdır" dedi.

28 Aralık 2018 Cuma 13:59 GÜNCEL

Samsun'un Bafra ilçesinde 373'üncü kısa dönem 95 er için yemin töreni düzenlendi. Bafra ilçesinde gerçekleşen 95 erin yemin törenine Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin'de katıldı.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun İl Jandarma Komutanlığı'nda acemi eğitimini tamamlayan 373'üncü kısa dönem askerler için Bafra'da düzenlenen 'Yemin Töreni' programına katıldı. Başkan Şahin, "Onlar vatanımızın yılmaz bekçileri. Onlarla ne kadar gurur duysak azdır" dedi.

Silah altına alınan 373'üncü kısa dönem yükümlü erler için Bafra Yeni Kapalı Spor Salonu'nda yemin töreni düzenlendi. Yemin törenine Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra Kaymakamı Ahmet Adanur, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ünsal Ağaoğlu, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Gökay Gökdoğan, daire amirleri, sivil toplu kuruluşları temsilcileri ve asker aileleri katıldı.

BAŞKAN ŞAHİN'DEN HEDİYELER
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören sonrası Jandarma Er Hüseyin Yıldız, 373’üncü kısa dönem yükümlü erler adına bir konuşma yaptı. Hemen ardından Jandarma Er İsmail Demir'in okuduğu 'Ben Askerim' şiiri, duygu yüklü anlara yol açtı. Daha sonra vatani görevlerini yapan kısa dönem yükümlü erlerin ant içme töreni gerçekleştirildi. Tören sonunda ise askerliği Başkan Zihni Şahin, eğitimleri süresince başarı elde eden askerlere çeşitli hediyeler verdi. 

VATANIMIZIN YILMAZ BEKÇİLERİ
Başkan Zihni Şahin, törene katılımıyla ilgili olarak, "Türkler için askerlik, en kutsal görevdir. Türkler için askeri, en değerli varlığıdır. Askerlerimiz, vatanımızın yılmaz bekçileri olarak gurur kaynağımızdır. Onlarla ne kadar gurur duysak azdır. Mehmetçik, her daim olduğu gibi bu gün de, ülkesi için, yurt içinde vı dışında kahramanca mücadelesini sürdürmektedir. Yüce Allah Mehmetçiklerimizin, polisimizin, tüm güvenlik güçlerimizin yar ve yardımcısı olsun" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Karasamsunspor'un genç yıldızı Hüseyin Can Tekinarslan Messi'yi aratmıyor

Samsun'da Karasamsunspor'un genç yıldızı Hüseyin Can Tekinarslan Messi'yi aratmıyor