31 Temmuz 2021 Cumartesi

SAMSUN'UN BAFRA İLÇESİNDE EKMEĞİN FİYATINA RAMAZAN'DA ZAM GELDİ

Samsun'un Bafra ilçesinde ekmeğin fiyatına Ramazan'da zam geldi

Samsun'un Bafra ilçesinde 1 liradan satılan ekmeğin fiyatı Ramazan ayında yapılan zam ile 1 lira 25 kuruş oldu. Bafra ilçesinde Fırıncılar Odası maya ve işçi maliyetlerinin arttığı gerekçesi ile ekmeğin fiyatına zam yaptı.

22 Mayıs 2019 Çarşamba 02:41 GÜNCEL

Samsun'un Bafra ilçesinde 1 liradan satılan ekmeğin fiyatına zam geldi. Bafra Fırıncılar Odası, ekmeğe yapılan zammı "Mecbur kaldık" diyerek savundu.


Samsun'un Bafra İlçesinde 1 liradan satışan sunulan 200 gram ekmeğe yüzde 25 oranında zam geldi. Ramazan ayında gelen zamla birlikte Bafra ilçesinde ekmeğin gramajı değişmezken, 1,25 liradan satışa sunulacak.

Başta un olmak üzere maya ve işçi maliyetlerinin fazlasıyla artmasından dolayı fırıncı esnafının zorlandığını açıklayan Bafra Fırıncılar Odası Başkanı Temel Bektaş, maliyetlere rağmen bir yıldır ekmeğin fiyatını sabit tuttuklarını söyledi.  Hedef Halk Gazetesinden Alper Cabbar'ın haberine göre Bafra Fırıncılar Odası Başkanı Bektaş, "Ekmeğe zam yapmak zorunlu hale geldi. Fırıncıların uzun zamandır zam talepleri vardı biz bir kaç yıldır erteledik. Artık dayanılacak gibi olmadı ve bu talebe yüzde 25'lik zamla cevap verdik. 200 gram ekmek Bafra'da 1 lira 25 kuruştan satılacak" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da içme suyuna 31 Mart seçimlerinin ardından zam geldi

Samsun'da içme suyuna 31 Mart seçimlerinin ardından zam geldi