19 Nisan 2019 Cuma

SAMSUN'UN BAFRA İLÇESİNDE YAPILAN FENER KÖPRÜSÜ AÇILIŞA HAZIRLANIYOR

Samsun'un Bafra ilçesinde yapılan Fener Köprüsü açılışa hazırlanıyor

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra ilçesine yapılan Fener Köprüsü'nün açılışını yapacaklarını açıklayarak, "Bafra ilçemizde Fener ve Karıncak Mahalleleri arasında yapılan ikinci köprü ile gönülleri birleştiriyoruz" dedi.

10 Nisan 2018 Salı 19:37 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Bafra ilçesinin iki yakasını birbirine bağlayacak olan Fener Köprüsünde incelemelerde bulundu.

   
Samsun'un Bafra ilçesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından Kızılırmak nehrinin iki yakasını birbirine bağlayan 2'inci Köprü olacak olan Fener köprüsü açılış için gün sayıyor. Bafra ilçesinde yapılan Fener Köprüsü inşaatında inceleme yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Fener Köprüsünü 2 hafta içerinde hizmete almayı planladıklarının müjdesini vererek, “Biliyorsunuz bundan önce Kızılırmak’ın doğu ve  batı yakasındaki yerleşim yerlerini birbirine bağlayan Türbe ve Kalaycılı mahalleleri arasındaki 250 metre uzunluğunda olan köprüyü hizmete açarak önemli bir sorunu gidermiştik. Şimdi de Fener ve Karıncak Mahaleleri arasında yer alan 250 metre uzunluğundaki köprümüzün inşaatını bitirmek üzereyiz. Yani Baframızın iki yakasını bir araya getiriyoruz.  Vatandaşlarımızı karşı yakaya geçmek için çektikleri çileden kurtarıyoruz. Bağlantı yolları ile birlikte bu anlamlı yatırımımızın maliyeti yaklaşık olarak 8 milyon lira. Bafralı hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olur inşallah. 2 Hafta çerisinde hep beraber bu güzel köprünün açılışını yapmayı planlıyoruz. Bu köprülerle sadece Kızılırmak’ın iki yakasını değil gönülleri de birleştiriyoruz” diye konuştu.YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde 5 bin 555 öğrenci aynı anda kitap okudu

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde 5 bin 555 öğrenci aynı anda kitap okudu