25 Ekim 2020 Pazar

SAMSUN'UN BAFRA VE 19 MAYIS İLÇELERİNDE 42 MAHALLENİN SU SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Samsun'un Bafra ve 19 Mayıs ilçelerinde 42 mahallenin su sorunu çözüldü

Samsun'un Bafra ve 19 Mayıs ilçelerinde 42 mahallenin içme suyu sorunu Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından yapılan yatırım ile çözüme kavuşturuldu.

21 Temmuz 2020 Salı 16:40 GÜNCEL

Samsun'un Bafra ve 19 Mayıs ilçelerinde 42 mahallenin içme suyu sorunu Nebiyan İçme Suyu Arıtma tesisine yapılan ilave yatırım ile çözüldü.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Bafra ve 19 Mayıs’ta yaz aylarında su yetersizliği yaşayan 42 mahallenin sorununu çözdü. SASKİ Genel Müdürü Fatih Yıldız, "Artık bu bölgemizde su sorunu yaşanmayacak. Oradaki tesisimize saatte 324 ton ilave su getirdik" dedi.

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Bafra ve 19 Mayıs ilçelerinde 42 mahallenin su talebine cevap veren Nebiyan İçme Suyu Arıtma Tesisinde yapılan yenileme çalışmaları hızla devam ederken tesise ilave su desteği için başlatılan altyapı çalışmaları tamamlandı. Bu kapsamında yapılan saniyede 90 litre su kapasiteli terfi merkezi, enerji nakil hattı, trafo ve 3,5 kilometrelik terfi hattı hizmete girdi.

Yapılan çalışmayla birlikte Nebiyan İçme Suyu Arıtma Tesisi’ne ilave su teminine başladığını ifade eden SASKİ Genel Müdürü Fatih Yıldız, "İki ilçemize ait 42 mahallede özellikle yaz aylarında yaşanan içme suyu problemlerini ortadan kaldırmak için başlattığımız ilave su temini çalışmalarını tamamladık. Bu çalışmamız ile 45 bin kişilik nüfusa yetecek olan saatte 324 ton su, 19 Mayıs Barajı’ndan alınarak arıtma tesisimize getiriliyor ve burada arttırılıyor. Çalışmamızla birlikte bu mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın yaz aylarında yaşadığı içme suyu problemi ortadan kalktı” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Çarşamba, Ayvacık ve Canik'te kenevir ve esrar operasyonu!

Samsun'da Çarşamba, Ayvacık ve Canik'te kenevir ve esrar operasyonu!