28 Mayıs 2020 Perşembe

SAMSUN'UN CANİK İLÇE BELEDİYE BAŞKANI OSMAN GENÇ: BELEDİYEMİZ BATMADI

Samsun'un Canik İlçe Belediye Başkanı Osman Genç: Belediyemiz batmadı

Samsun'un Canik İlçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, belediyenin mali yönden battığı, yeni seçilecek belediye başkanına yüklü borç kaldığı yönündeki iddialara, "Borç bırakmadım, borç ödedim. Belediyemiz batmadı. Alnım ak" yanıtını verdi.

26 Mart 2019 Salı 15:14 GÜNCEL

Samsun'un Canik İlçe Belediye Başkanı Osman Genç, 15 yıldır sürdürdüğü belediye başkanlığı görevinin 31 Mart tarihinde sona erecek olması nedeni ile yaptığı toplantıda, belediyenin borç nedeni ile battığı yönündeki iddialara cevap verdi.
 

Samsun'un Canik İlçe Belediye Başkanı Osman Genç, Genç, belediye binasında düzenlediği basın toplantısında, belediyenin borçları nedeni ile battığı yönündeki gündeme gelen iddialara yanıt verdi.

Canik ilçesinde 15 yıldır belediye başkanlığı yaptığını, bu sürede borç bırakmadığını, aksine kendisi göreve geldiğinde var olan borçları ödediğini söyleyen Osman Genç, "Canik Belediyesinin batması gibi bir durum asla ve asla söz konusu değildir. Aksine Canik ve Canik Belediyesi kardadır. Alnım ak. Nasıl ki göreve geldiğimizde mal beyanımızı verdiysek, devrederken aynı sorumlulukla şeffaf şekilde beyanımızı ortaya koyuyoruz." diye konuştu.Toplantıda görev süresi boyunca yaptığı hizmetleri de anlatan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Canik, çöp istasyonunun olduğu, lastik fabrikalarının, hurdacıların bulunduğu, insanların gelmeye çekindiği, şehrin arka bahçesi olarak görülen bir yerdi. Adeta kangren olmuş yaraları sarmak üzere şehrimizin doktoru olma gayesiyle çalıştık." ifadesini kullandı.

95 MİLYON TL BORCUMUZ VAR
Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Başkan Genç belediyenin mali tablosunu da basın mensupları ile paylaştı. Genç, “Şimdi bütün bu yapılanları görmezden gelerek, sırf çamur at izi kalsın anlayışıyla birileri dedikodu üretiyorlar. Canik Belediyesi’nin batması gibi bir durum asla ve asla söz konusu değildir. Aksine Canik ve Canik Belediyesi kardadır. Takdir edersiniz ki, arka bahçe konumunda olan, hiç bir modern yaşam alanı bulunmayan Canik, hayata geçirdiğimiz projelerle bugün bölgesinin ve Türkiye’nin en önemli ilçelerinden birisi haline gelmiştir. Biz 2004 yılında müfettiş raporuyla da sabit olduğu üzere görevi o günkü değeriyle 58 milyon 174 bin 53 YTL borçla devraldık. Bunu bugünkü TÜFE’ye güncellediğimizde 216 milyon 640 bin lira yapıyor. Bugün Canik Belediyesi’nin projeler karşılığı İller Bankası’na ve piyasaya olan toplam 95 milyon 528 bin lira borcu vardır. Ancak bunların haricinde 27 milyon 926 bin 702 lira alacağımız vardır. Ayrıca biz Canik’te 202 milyon 31 bin lira değerinde bina ürettik” açıklamasını yaptı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Canik Belediye Başkanı Osman Genç tüm mal varlığını açıkladı

Samsun'da Canik Belediye Başkanı Osman Genç tüm mal varlığını açıkladı