26 Nisan 2019 Cuma

SAMSUN'UN CANİK İLÇE BELEDİYE BAŞKANI OSMAN GENÇ: İLÇELERE DEMİRYOLU KURULMALI

Samsun'un Canik İlçe Belediye Başkanı Osman Genç: İlçelere demiryolu kurulmalı

Samsun'un Canik İlçe Belediye Başkanı Osman Genç, Çarşamba, Terme ve Bafra gibi büyük potansiyele sahip olan ilçelerde demir yolu kurulması gerektiğini açıkladı.

21 Mart 2018 Çarşamba 03:20 GÜNCEL

Samsun'un Canik İlçe Belediye Başkanı Osman Genç, kongrelerini tamamlayan Tekkeköy, Çarşamba ve Ayvacık AK Parti İlçe Teşkilatlarına yaptığı hayırlı olsun ziyaretlerinde, ilçelere demiryolu ağı kurulması önerisinde bulundu.


Canik Belediye Başkanı Osman Genç, kongrelerini tamamlayan AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Halit Doğan, AK Parti Tekkeköy İlçe Başkanı Hayri Ağırlar ve AK Parti Ayvacık İlçe Başkanı Kemalettin Gökçe ile yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Teşkilat başkanlarına ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun temennisinde bulunan Başkan Genç, "Şehrimizi daha ileriye götürmek için birlikte hareket etmeliyiz. Samsun'u birlikte marka şehir yapabiliriz. Marka şehir ise bütüncül gelişmeden geçer" dedi.

İLÇELERE DEMİRYOLU KURULMALI

Teşkilat başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile sohbet eden Başkan Genç, Samsun'un bütün ilçelerinin farklı potansiyelleri ve avantajları olduğunu belirterek, "İlçelerimizde tarım ve turizm başta olmak üzere yatırımlar yapılmalıdır. En önemlisi de ulaşım anlamında Çarşamba, Terme ve Bafra gibi büyük potansiyelleri olan ilçelerimiz mutlaka demiryolu ağına sahip olmalı ve limanla buluşmalıdır. Şehir olarak ilçelerle merkez arasında demiryolu ağı konusunu mutlaka gündeme getirmeliyiz" diye konuştu.ORTAK AKIL ŞART

Samsun'un potansiyeli olan bir şehir olduğunu ve ulaşım, tarım, turizm, sağlık gibi avantaj ve potansiyellerinin mutlaka maksimum seviyede kullanılması gerektiğini ifade eden Başkan Genç, "Marka bir dünya şehri olmak Samsun için mümkün. Çünkü bu şehrin hiç de azımsanamayacak ölçüde müthiş bir potansiyeli var. Ancak bu potansiyeli şehrin yararına kullanmak için ortak akıl şart. Samsun'u ancak ortak akıllı birlikte hareket ederek marka şehir yapabiliriz" şeklinde konuştu.

SAMSUN BÜTÜNCÜL GELİŞMELİ

Samsun'un geniş vizyonla, dünya ölçeğinde bir hedefinin olması gerektiğine de vurgu yapan Başkan Genç, "Marka şehir olmanın yolu bütüncül gelişmeden geçiyor. Samsun bizim evimiz ve evimizi daha da güzelleştirmek ortak hedefimiz olmalıdır. Biz lokal değil, bütüncül bir gelişmeden yanayız. Yani Samsun'un sadece merkezi, Canik'i değil, Çarşamba'sı, Tekkeköy'ü, Ayvacık'ı, Vezirköprü'sü, Bafra'sı, bütün ilçeleri gelişmelidir. Ancak bu şekilde gelişmiş ve marka bir il olabiliriz. Bu şehirde un var, yağ var, şeker var. Ancak helva yapmayı bilmemiz lazım" ifadelerini kullandı.BELUR'U DA ZİYARET ETTİ

Başkan Genç'e ziyaretinden dolayı teşekkür eden AK Parti İlçe Teşkilat Başkanları da, bayrağı daha yukarı taşımak için çalışacaklarını söyledi. İlçelerde AK Parti Gençlik ve Kadın Kolları Başkanlarına da hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Başkan Genç, ziyaretlerinin sonunda teşkilat başkanlarına Canik Belediyesi kültür yayınları ile "Geçmişten Günümüze Samsunspor" kitabı hediye etti. Başkan Genç, aynı zamanda ziyaret ettiği Ayvacık'ta Belediye Başkanı Mustafa Belur'un da konuğu oldu.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da FETÖ'nün Çorum İmamı Yunanistan'a kaçmak isterken yakalandı

Samsun'da FETÖ'nün Çorum İmamı Yunanistan'a kaçmak isterken yakalandı