24 Nisan 2019 Çarşamba

SAMSUN'UN CANİK İLÇESİNDE 120 ÖĞRENCİ TOPRAĞA 120 FİDAN DİKTİ

Samsun'un Canik ilçesinde 120 öğrenci toprağa 120 fidan dikti

Samsun'un Canik İlçe Belediyesi Başkan Yardımcısı Alican Usta'nın katılımı ile Tekkeköy İlk ve Ortaokulu öğrencileri Sarıbıyık Mahallesinde toprağa 120 fidan dikti.

17 Nisan 2018 Salı 19:20 GÜNCEL

Samsun'un Canik İlçe Belediyesi, Tekkeköy İlk ve Ortaokulunun 120 öğrencisi ile birlikte toprağa 120 fidan dikti.


Samsun'da Tekkeköy İlk ve Ortaokulu öğrencileri, Canik ilçesi Sarıbıyık Mahallesi'nde Canik Belediyesi tarafından gösterilen alana fidan dikti. Canik Belediye Başkan Yardımcısı Alican Usta ile Çevre Mühendisi Fatma Cantürk ve okul idarecilerinin de yer aldığı etkinlikte 120 öğrenci 120 fidan dikti. Çocukların çevre bilincinin gelişmesi amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte öğrenciler doğa ile iç içe farklı bir çevre eğitimi almanın mutluluğunu yaşadı.EKOLOJİK DÖNÜŞÜM
Öğrencileri çevre için faydalı bir etkinliğe imza attıkları için tebrik eden Başkan Yardımcısı Alican Usta, "Canik Belediyesi olarak şehrimizin dönüşümünün yanısıra ekolojik dönüşüme de önem veriyoruz. Çevreye duyarlı yaklaşımla gelecek nesillere yaşanabilir, daha güzel bir şehir bırakmanın gayreti içerisindeyiz. Bu manada çocuk ve gençlerimizin çevre bilinciyle yetişmesini önemsiyoruz. Bu tür çevre eğitimi içeren etkinlikler gençlerimizin doğayı sevmesi, koruması açısından büyük önem taşıyor" dedi.YAŞANABİLİR ÇEVRE 
Çevrenin korunmasının dünyanın geleceği adına önemine de işaret eden Usta, "Bizlerin tek derdi, bu yaşadığımız çevre ve şehri daha temiz, daha yaşanabilir hale getirmek. Ormanlar aynı zamanda çeşitli ekolojik faydalarının yanısıra erozyonun önlenmesinde oldukça etkili. Bu yönden bu tür ormanların artırılmasında fayda görüyorum. Ben tekrar burada fidan diken, bu doğanın gelişimine ve çevrenin korunmasına katkı sağlayan öğrencilerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

Canik Belediyesi Çevre Mühendisi Fatma Cantürk de, belediye olarak bu tür çevre etkinliklerini bundan sonra da düzenleyeceklerini söyledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Bafra Devlet Hastanesi Başhekimi İsmailoğlu Bafra Belediye Başkanı Şahin'i ziyaret etti

Bafra Devlet Hastanesi Başhekimi İsmailoğlu Bafra Belediye Başkanı Şahin'i ziyaret etti