19 Ekim 2021 Salı

SAMSUN'UN CANİK İLÇESİNDE YAPILACAK ŞEHİR HASTANESİ NE OLDU?

Samsun'un Canik ilçesinde yapılacak Şehir Hastanesi ne oldu?

Samsun'un Canik İlçe Belediyesi Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canik ilçesine 15 poliklinikli bir hastane yapılacağını açıklarken, Canik ilçesinde yapılması planlanan Şehir Hastanesinin akıbeti ise merak konusu oldu.

08 Şubat 2020 Cumartesi 17:17 GÜNCEL

Samsun'un Canik ilçesi sınırlarında yapımı gündeme gelen 900 yataklı Şehir Hastanesi ne oldu.


Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçenin hastane sorunu ile ilgili önceki gün bir müjde vererek, Canik ilçesine 15 poliklinikli bir hastane yapılacağını söyledi. Canik ilçesinde devlete bağlı bir hastane bulunmazken, ilçe vatandaşları sağlık ihtiyaçları için İlkadım ilçesinde bulunan Gazi Devlet Hastanesine gidiş geliş yapıyordu. 

İbrahim Sandıkçı'da bu sorunu çözüme kavuşturmak için harekete geçtiklerini ve Canik ilçesine 15 ploklinikli bir hastane yapılacağını açıklayarak, "Bundan sonra Canikli vatandaşımız Gazi Devlet Hastanesine gitmeyecek ilçeye 15 poliklinikli hastane yapılacak" demişti.

Sandıkçı'nın bu açıklaması sonrası Canik ilçesine yapılacak 'Şehir Hastanesi' akıllara geldi. Canik ilçesi sınırlarında 400 dönümlük bir alana yapılacağı açıklanan 900 yataklı Şehir Hastanesi gündemdeyken, Canik ilçesine 15 poliklinikli hastane müjdesinin neden verildiği anlaşılamazken, bu durum 'Canik'te yapılacak Şehir Hastanesi ne oldu' sorularının sorulmasına neden oldu. Fazla mal göz çıkartmaz, Canik ilçesine elbetteki sağlık ve diğer alanlarda devlet yatırımları yapılsın, ancak kamuoyu bir yandan da Şehir Hastanesinin akıbetini merak ediyor. Bu konuda da yetkililerin, Şehir Hastanesi ile ilgili son durum ile ilgili halkı bilgilendirerek, yapılacak bu yatırım ile ilgili merak edilen soruları cevaplandırması bekleniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Bafra ilçesine yapılacağı açıklanan 10 bin kişilik cami tartışma çıkarttı

Samsun'un Bafra ilçesine yapılacağı açıklanan 10 bin kişilik cami tartışma çıkarttı