09 Mayıs 2021 Pazar

SAMSUN'UN ÇARŞAMBA BELEDİYESİNDE TEMİZLİK İŞÇİLERİNİN MAAŞLARINA YÜZDE 45 ORANINDA ZAM YAPILDI

Samsun'un Çarşamba Belediyesinde temizlik işçilerinin maaşlarına yüzde 45 oranında zam yapıldı

Samsun'un Çarşamba İlçe Belediyesinde Hak-İş Sendikası ile yapılan toplu sözleşme kapsamında temizlik işçilerinin maaşlarına yüzde 45 oranında zam yapılırken, diğer çalışanlara ise yüzde 36 zam uygulandı.

21 Mayıs 2019 Salı 18:09 GÜNCEL

Samsun'un Çarşamba İlçe Belediyesi Ramazan ayında Hak-İş Sendikası ile yaptığı toplu sözleşme ile belediyede çalışan temizlik işçilerinin maaşlarına yüzde 45 oranında zam yaptı.


Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan Hak- İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzaladı. Çarşamba Belediye personeline düzenlenen iftar yemeğinden sonra Başkan Halit Doğan, HAK-İŞ Genel Başkan vekili Av. Hüseyin Öz, HAK-İŞ Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun ile toplu iş sözleşmesini imzaladı. 

Yapılan sözleşme ile işçilere yapılan ortalama zam oranı yüzde 36 olurken, en yüksek zam oranı ise yüzde 45 ile temizlik işçilerine yapıldı.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan “Çarşamba Belediyesi büyük bir aile, burada çalışan herkesi de ailenin bir ferdi olarak görüyorum. Verilmesi gereken en iyi hizmeti önce personelimizden başlatalım dedik. Amacımız aidiyet hissiyle hizmet etmek. Bizden önceki dönemlerde de çok iyi işler yapıldı, bizlerde daha iyisini yaparak bayrağı bir üst kademeye taşıyacağız. Bu akşam imzaladığımız sözleşme ile ortalama yaptığımız zam oranı yüzde 36,  en yüksek zam oranı ise yüzde 45lik bir artış ile temizlik işçilerimiz aldı. Allah hayırlı uğurlu etsin.” diye konuştu.

HAK-İŞ Genel Başkan vekili Av. Hüseyin Öz “Sendika olarak uzun süredir taşeronlarda çalışan arkadaşlarımızın mücadelesini verdik. Bunların neticesinde Kanun Hükmü Kararname ile belediyelerin alt işverenlerinde çalışan kardeşlerimiz hem kamunun hemde yerel yönetimlerin bünyelerine geçmiş oldu. Buda bizlerin, hükümetimizin gayretleri ve Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu devlet adamlığı sayesinde olmuştur. HAK-İŞ olarak Çarşamba Belediyesi ile ilk kez masaya oturduk ve sözleşmemizi imzalıyoruz. İnşallah bu sözleşme işçi kardeşlerimiz için güzel bir başlangıç olacak. Elbette ki bir sözleşmede bütün sorunları çözemezsiniz. İyi bir başlangıç olduğunu kesinlikle söylemek isterim Bu sözleşmede emeği geçen herkese özellikle Sayın başkanımız Halit Doğan’a teşekkür ederim. Allah hayırlı uğurlu eylesin.” dedi.

Sözleşme sonrası Çarşamba Belediyesi çalışanları ile hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Halit Doğan alkışlar eşliğinde uğurlandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Bafra ilçesinde ekmeğin fiyatına Ramazan'da zam geldi

Samsun'un Bafra ilçesinde ekmeğin fiyatına Ramazan'da zam geldi