17 Eylül 2021 Cuma

SAMSUN'UN ÇARŞAMBA İLÇESİNE TRAP-SKEET POLİGONU YAPILIYOR

Samsun'un Çarşamba ilçesine Trap-Skeet poligonu yapılıyor

Samsun'un Çarşamba ilçesinde 43 bin metrekarelik alana Karadeniz bölgesinin ilk Trap-Skeet poligonu yapılacak, çalışmalar başladı.

14 Mart 2021 Pazar 20:30 GÜNCEL

Samsun'un Çarşamba ilçesine Karadeniz Bölgesinin ilk ve tek Trap-Skeet Atıcılık Poligonunun yapımı için çalışmalar Çarşamba Belediyesi tarafından başlatıldı.


Samsun'un Çarşamba ilçesinde Trap-Skeet Poligonu çalışmalarının yapıldığı alanda incelemede bulunan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, 43 bin metrekarelik alan üzerine kurulan Trap-Skeet Atıcılık Poligonu’nun sadece ilçeye değil, bölgeye hitap edecek konsepte olacağını söyledi.

Çarşamba Belediyesi tarafından yapımına başlanan Trap-Skeet Atıcılık Poligonu Karadeniz Bölgesinde ilk ve tek olma özelliği taşıyor. Spora ve sporculara desteğini sürdüren Çarşamba Belediyesi ilçeye çeşitli spor tesisleri kazandırmaya devam ediyor. Yeni kurulacak tesis ile birlikte bölgeye ve atıcılık sporuna katkı sunmak hedefleniyor.

Spora ve sporcuya yönelik her türlü desteğimizi sürdürüyoruz
Bölgeye kazandırılan yeni spor tesisinin haklı gururunu yaşadıklarını belirten Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Çarşamba Belediyesi olarak 43 bin metrekarelik bir alan üzerinde yapımına başladığımız Trap-Skeet Atıcılık Poligonu, Karadeniz Bölgemizde ilk olma özelliği taşıyor. Spora ve sporcuya yönelik her türlü desteğimizi, her zaman sürdüren bir anlayışla hizmet etmeye devam ediyoruz. Bu manada bölgemize kazandırdığımız bu yeni tesisin haklı gururunu yaşıyoruz. Çarşambamız ata sporlarımızdan biri olan atıcılık sporuna meraklı bir ilçe. Oluşturduğumuz bu yeni tesis ile birlikte atıcılık sporu ile ilgilenen sporseverlerimiz güvenli ve huzurlu bir şekilde atış çalışmalarını burada yapabilecekler. İnşallah tesisimiz tamamlandığında farklı illerimizden birçok sporsever poligonumuza gelerek antrenmanlarını yapabilecek, düzenlenen müsabakalarda yarışma imkanı bulabilecekler.”Bölgeye değer katacak
Yapımına başlanan atış poligonun bölgeye değer katacağını ifade eden Belediye Başkanı Doğan, “Çarşambamız her şeyin en iyisini hak ediyor. Biz de Çarşamba Belediyesi olarak yaptığımız her çalışmada ilçemize ve bölgemize katkı sunmak, yeni değerler kazandırmayı amaçlıyoruz. Poligonumuz tamamlandığında, atıcılık sporuna meraklı tüm sporseverlerimiz için güvenli bir şekilde çalışabilecekleri bir spor tesisi hizmetlerine sunmuş olacağız. Bu anlamda ilçemizin gelişimine katkı sunmak ve atıcılık sporunu daha ileriye taşımak adına yapımına başladığımız “Trap-Skeet Atış Poligonumuz” şimdiden ilçemize, bölgemize ve tüm sporseverlere hayırlı olsun” dedi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç KoronaVirüs uyarısı yaptı! Hedef Mavi Terme

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç KoronaVirüs uyarısı yaptı! Hedef Mavi Terme