04 Mart 2021 Perşembe

SAMSUN'UN COVİD-19 YOĞUNLUĞU HARİTASI YENİDEN KIRMIZI RENGE DÖNDÜ

Samsun'un Covid-19 yoğunluğu haritası yeniden kırmızı renge döndü

Samsun'da Korona Virüs salgınında normalleşme sonrası vaka sayılarının arttığı gündeme gelirken, Samsun'un Covid-19 yoğunluğu haritasının da kırmızı renge dönmesi dikkat çekiyor.

10 Ağustos 2020 Pazartesi 16:05 GÜNCEL

Samsun'da normalleşme öncesi Evde Hayat Var uygulamasına göre Korona Virüs yoğunluğunun az olduğu bölgelerin, normalleşme sonrası kırmızı renge dönmesi dikkat çekiyor.


Korona Virüs salgını nedeni ile sokağa çıkma yasakları uygulanmadan önce Sağlık Bakanlığının Evde Hayat Var uygulamasında kırmızı renkte olan bölgeler, Samsun'da sokağa çıkma yasakları ile birlikte yavaş yavaş normale dönmeye başlamıştı.  Salgında 1 Haziran tarihinden itibaren normalleşme sürecine geçilirken, Samsun'da yoğunluğun az olduğu bölgelerin şuan yine Evde Hayat Var uygulamasına bakıldığında kırmızı renge dönüştüğü görülüyor. Samsun'un Korona Virüs yoğunluğu haritasında, aylar önce kırmızı renk olmayan bölgelerin şuan kırmızı renge büründüğü görülürken, bu durum tedirginlik yaratıyor. Evde Hayat Var uygulamasına bakıldığında Samsun'da yoğunluğun normalleşme süreci ve Kurban Bayramının ardından ciddi oranda arttığı ve geniş bir alanın  kırmızıya döndüğü dikkati çekiyor. Kırmızı renk, Korona Virüs salgınında yoğunluğun ciddi anlamda fazla olduğu noktaları ve bölgeler için kullanılıyor.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Bağımsız Milletvekili Erhan Usta TÜİK'in Mayıs ayı iş gücü rakamlarını eleştirdi!

Bağımsız Milletvekili Erhan Usta TÜİK'in Mayıs ayı iş gücü rakamlarını eleştirdi!