31 Temmuz 2021 Cumartesi

SAMSUN'UN DEPREM DURUMUNDA TOPLANMA MERKEZLERİNİN YERİ VE ADRESLERİ

Samsun'un deprem durumunda toplanma merkezlerinin yeri ve adresleri

Samsun'da deprem anında toplanma merkezleri nereler. Samsun'a bağlı ilçelerde deprem olması durumunda belirlenen toplanma merkezleri. İlkadım, Atakum, Canik, Bafra, Ladik ilçelerinde deprem sonrası toplanma merkezlerinin adresleri

31 Ekim 2020 Cumartesi 03:12 GÜNCEL

Samsun'da olası bir deprem durumunda toplanma yeri olarak belirlenen adresler.. Samsun'da ilçe ilçe deprem sonrası toplanma merkezi olarak belirlenen yerler.


İzmir'de yaşanan deprem sonrası Kuzey Anadolu Fay hattı üzerinde bulunan Samsun'da olası bir deprem durumunda toplanma merkezi ve yerleri de merak konusu oldu.

İzmir'de meydana gelen depremi 15 saat önce bilen ve uyaran Mustafa Kılıç isimli vatandaşın Karadeniz bölgesinde 5.5 şiddetinde bir deprem olacağı uyarısı yaptığı ortaya çıktı. 

İzmir depremini saati ile birlikte 15 saat önceden söyleyen Mustafa Kılıç isimli vatandaşın Karadeniz bölgesi için de uyarı yaptığı ve uyardığı iller arasında Samsun'un da bulunduğu gündeme gelmişti. Samsun'un da içinde bulunduğu haritayı sarı çizgi ile işaretleyen ve sarı bölge içerisinde yer alan Karadeniz bölgesinde 5.5 şiddetinde bir deprem olma riskinin yüksek olduğunu söyleyen Mustafa Kılıç'ın bu uyarısı sonrası Samsun'da deprem toplanma merkezlerinin nereler olduğu merak konusu oldu.

Kuzey Anadolu Fay hattı üzerinde bulunan Samsun'da Ladik ilçesi birinci derecede deprem bölgesinde yer alıyor. Samsun Kent Haber, Samsun'da yaşanabilecek bir depremde ilçelerin toplanma yeri ve adreslerinin neresi olduğu ile ilgili kamuoyunu bilgilendirme amacıyla bir araştırma yaptı.

Samsun'da ilçe ilçe deprem durumunda toplanma yeri ve adresleri, samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü internet sitesinden yada türkiye.gov.tr üzerinden Acil Toplanma Alanı Sorgula bölümünden mahalle mahalle sorgulanabiliyor. Bu sorgulamayı yapabilmek için e-devlet şifresi ile giriş yapmanız ve Acil Toplanma Alanı Sorgula bölümünden ilçeniz ve hangi mahallede ikamet ediyorsanız o adresi seçerek deprem durumunda acil toplanma alanını öğrenebiliyorsunuz.

Samsun Kent Haber, Samsun'da İlkadım, Atakum, Canik, Bafra ve Ladik ilçelerinde bulunan bazı toplanma alanlarının adreslerini türkiye.gov.tr sitesinden buldu. Buna göre Samsun'un İlkadım ilçesine bağlı Çiftlik caddesi, Gebi caddesi, Ebu Suud caddesi, Hançerli mahallesi, Hastane mahallesi, İlyasköy mahallesi, Atakum ilçesinde Adnan Menderes Bulvarı, Şehit Fikret Özer sokak, Canik ilçesinde Gaziosmanpaşa mahallesi Abalıoğlu sokak, Ladik ilçesinde Ağcakaya mahallesi gibi yerlerin deprem durumunda toplanma yerlerini siz okuyucularımız için yayınlıyoruz.

Sizde Samsun'da ikamet edip hangi ilçe ve mahallenizde deprem durumunda mahallenizin toplanma yerlerini merak ediyorsanız e-devlet şifrenizi kullanarak türkiye.gov.tr adresinden toplanma yerlerini sorgulayarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Atakum Belediyesi İzmir için yardım TIR'ı gönderdi

Samsun'un Atakum Belediyesi İzmir için yardım TIR'ı gönderdi