05 Ağustos 2021 Perşembe

SAMSUN'UN EFSANESİ PANDEMİYE DAYANAMADI! MARATON KAFE KAPANDI

Samsun'un efsanesi pandemiye dayanamadı! Maraton Kafe kapandı

Samsun'da gencinden yaşlısına her kesimin anıları olan Maraton Kafe, pandemi şartları ve mal sahibinin kirayı tam istemesi üzerine bu duruma daha fazla dayanamayarak kapandı.

12 Mayıs 2021 Çarşamba 19:03 GÜNCEL

Samsun'da pandeminin yarattığı olumsuz şartlar sebebi ile başta kafeler ve çay ocakları birer bire kapanırken, son olarak şehrin efsane ismi Maraton Kafe'de havlu atarak kapandı.


Çiftlik Postanesinin yanında bulunan ve yıllardır her yaştan insanın uğrak mekanı olan Maraton Kafe, pandemi süreci ile birlikte sıkıntılarla baş başa kaldı. Pandemi öncesi özellikle yaz aylarında dolup taşan Maraton Kafe nezih mekanı ve mekan ile özdeşleşen çalışanı Cengiz Semizoğlu ile tanınıyordu. Geçtiğimiz Mart ayından itibaren uygulanan pandemi tedbirleri kapsamında kapatılan iş yerleri arasında yer alan Maraton Kafe, uzun süredir bu şartlara direnirken, müşteri alamadığı için mal sahibine ödenecek kira konusunda da zorluklar yaşadı. Mal sahibinin, müşteri alamayan ve sıkıntılarla boğuşan Maraton Kafe sahibi Engin Oral'dan kirayı tam istemesi ve pandemi şartlarına rağmen bu konuda indirime gitmemesi efsane işletmenin kepenk kapatmasına neden oldu. Samsun'da hemen hemen her kesimin uğrak yeri olan Maraton Kafe önceki gün sessiz sedasız kirada olduğu yeri tamamen boşaltarak kapandı. Kafe ile özdeşleşen çalışanı Cengiz Semizoğlu ise işsiz kaldı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Aykut Çepni, Ramazan Bayramı mesajı yayımladı, tedbirlere uyum uyarısı yaptı

Aykut Çepni, Ramazan Bayramı mesajı yayımladı, tedbirlere uyum uyarısı yaptı