20 Ağustos 2019 Salı

SAMSUN'UN HAVZA İLÇESİNE KATARLI İŞADAMI SULTAN İBRAHİM ALSHEEB YATIRIM YAPACAK

Samsun'un Havza ilçesine Katarlı işadamı Sultan İbrahim Alsheeb yatırım yapacak

Samsun'un Havza ilçesine gelen Katarlı işadamı Sultan İbrahim Alsheeb, ilçeye 5 yıldızlı otel ve termal fizik tedavi üzerine yapmayı planladığı yatırım ile ilgili arazi incelemesinde bulundu.

01 Kasım 2018 Perşembe 19:27 GÜNCEL

Samsun'un Havza ilçesinde 5 yıldızlı otel ve termal fizik tedavi üzerine yatırım yapmayı planlayan Katarlı işadamı Sultan İbrahim Alsheeb Havza’da arazi incelemesinde bulundu.


Samsun'un Havza ilçesine gelen Katarlı işadamı Sultan İbrahim Alsheeb, Havza İlçe Belediye Başkanı Murat İkiz'i ziyaret ederek ilçede yapacağı yatırım ile ilgili bilgiler verdi.

Yapılan görüşmede Havza Belediye Başkanı Murat  İkiz Havza’da bulunan termal turizm alanları ve diğer yatırım yapılacak alanlar hakkında Sultan İbrahim Alsheeb’ye bilgiler verdi.İkiz yabancı yatırımcıların bölgeye ilgi duymalarından memnun olduklarını dile getirerek; “İlçemizde en önemli sorun istihdama dayalı göç. İnşallah bu tür Havza'da bu tür yatırımlar ile bunun önüne geçeceğiz. Geçtiğimiz aylarda ülkemiz ve Katar arasında yapılan işbirliği anlaşması çerçevesinde Arap yatırımcılar ülkemize geldi ve bir kısmı da özellikle termal turizm yatırımları kapsamında ilçemize ilgi göstermekte. Sultan İbrahim Alsheeb’de bu yatırımcılarımızdan biri. Bizim kapımız ilçemize gelecek her yatırımcıya açık. İnşallah Havzamız ve ülkemiz için hayırlı olur.” Dedi.Ziyaret sonrası Sultan İbrahim Alsheeb ve yanındakiler Havza Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Ömer Faruk Çörakçioğlu ile birlikte yatırım yapmayı planladıkları alanda incelemelerde bulundular.

Sultan İbrahim Alsheeb Rize ve Bolu’da turizm yatırımları bulunduğunu ve bir süre önce Havza’da incelemelerde bulunduğunu belirterek; “Bu Havza’ya ikinci gelmemiz. Havza’da 5 yıldızlı otel ve termal fizik tedavi üzerine yatırım planlamaktayım.” Dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

YEDAŞ kaçak elektrik bedelini faturasını ödeyenden de ödemeyenden de tahsil ediyor

YEDAŞ kaçak elektrik bedelini faturasını ödeyenden de ödemeyenden de tahsil ediyor