20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'UN HAVZA VE VEZİRKÖPRÜ İLÇELERİNDE SAĞANAK YAĞMUR DERELERİN TAŞMASINA YOL AÇTI

Samsun'un Havza ve Vezirköprü ilçelerinde sağanak yağmur derelerin taşmasına yol açtı

Samsun Haberi- Samsun'un Havza ve Vezirköprü ilçelerinde yaşanan sağanak yağış eriyen karla birlikte derelerin taşmasına yol açtı.

04 Ocak 2019 Cuma 13:29 GÜNCEL

Samsun'un Havza ve Vezirköprü ilçelerinde sağanak yağış derelerin taşmasına neden oldu.


Samsun'un Vezirköprü ilçesinde gece saatlerinde etkili olan sağanak yağmur nedeniyle Uluçay Deresi taştı. Vezirköprü ilçesine bağlı Nalbantlı Mahallesi mevkisinde sağanak yağmur sonrası dere yatağından taşan sular, çevrede bulunan arı kovanlarına zarar verdi.

Arı kovanlarının sahibi Mükremin Arasan, AA muhabirine, taşkın sularının 45 kovanını zarar görmesine neden olduğunu söyledi. Peteklerde bulunan arılarının telef olduğunu belirten Mükremin Arasan, "Petekleri suyun içinden çıkardım. Belediyeden kepçe isteyerek sel sularının önünün kapatılmasını sağladık. Büyük zararım var." dedi.

Samsun'un Havza ilçesinde ise  yağan yağmur ve eriyen kar suları nedeni ile ilçe merkezinden geçen Hacıosman Deresinde su seviyesi yükseldi.

Havza ilçesinde gece saatlerinde başlayan yağmurun etkisi ile eriyen kar suları ile Havza ilçe merkezinden geçmekte olan Hacıosman deresinde su seviyesi sabah saatlerinde yükselmeye başladı. Su seviyesinin tehlikeli boyutlara ulaşması üzerine Havza Belediyesi ekipleri toplayarak Hacıosman Deresinde tedbir aldı. Havza Belediyesine ait 2 iş makinesiyle derenin sel ile getirdiği dal ve benzeri şeylerden ötürü tıkanmasına neden olabilecek bölgede çalışma yapıldı.Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, ilçede 1998 yılında aynı bölgeden gelen yağmur suları nedeniyle sel felaketi yaşadığını belirtti.

İkiz, ilçede yaşanabilecek olası bir selin önüne geçmek için tedbir aldıklarını belirterek; “Gelen ihbarlar üzerine belediye olarak gerekli tedbirlerimizi aldık. Yağan yağmur ve eriyen kar sularının etkisi ile Hacıosman deresinde su seviyesi yükselmeye başladı.  Bu sebepten ötürü sabah saatlerinden itibaren Hacıosman Deresinin tıkanmaması Havza Belediyesi ekipleri yoğun uğraş verdiler. İlçe merkezimizde yapılan çalışmalar neticesinde sel olayı yaşanmadı. Özverili çalışmalarından ötürü tüm belediye çalışanlarımıza teşekkür ederim." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Kahraman şehit polis Fethi Sekin şehadetinin yıl dönümünde anılıyor

Kahraman şehit polis Fethi Sekin şehadetinin yıl dönümünde anılıyor