19 Mayıs 2019 Pazar

SAMSUN'UN İLKADIM İLÇE BELEDİYESİ 24 YIL SONRA YENİ BİR HİZMET BİNASINA KAVUŞACAK

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi 24 yıl sonra yeni bir hizmet binasına kavuşacak

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, Kıran mahallesinde yapımı devam eden yeni belediye hizmet binası inşaatının yüzde 85'inin tamamlandığını açıklayarak, "İlkadım Belediyesi yeni bir hizmet binasına 24 yıl sonra kavuşacak" dedi.

31 Ocak 2018 Çarşamba 22:07 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi, tam 24 yıl sonra yeni bir hizmet binasına kavuşacak. İlkadım Belediyesi'nin Kıran mahallesinde yapılan yeni hizmet binasının 19 Mayıs 2018 tarihinde hizmete gireceği açıklandı.


Geçen sene Şubat ayı sonunda temel hafriyat çalışmaları için ilk kazmanın vurulduğu Belediye Yeni Hizmet Binası’nın resmi temel atma töreninde söz verildiği 19 Mayıs 2018’e yetiştirilmesi için çalışmalar hız kazandı. 

TEK ÇATIDA DAHA KALİTELİ HİZMET

12 ay önce toprağa vurulan ilk kazmanın ardından çatısı yapılarak devam eden belediye yeni hizmet binasının inşaatı 109 gün sonra tamamlanıyor.  Belde belediyelerin tüzel kişiliklerinin kaldırılmasından sonra 9 yıl iki ayrı hizmet binasında vatandaşlara hizmet vermeye çalışan belediye artık tek çatı altında toplanarak yeni yerinde hizmet verecek. YÜZDE 85’İ TAMAMLANDI

Geçen sene Mart ayında başlayan inşaatın yüzde 85’inin tamamlandığını kaydeden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "327 bin nüfuslu bir ilçeye yeni hizmet binası yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 1994 yılında İlkadım Belde Belediyesi olarak kurulan, 2008 yılında tüzel kişilikleri kaldırılarak kapatılan Gazi ve Yeşilkent Belde Belediyelerinin İlkadım adı altında birleştirilen ilçemize, 24 yıl aradan sonra nihayet yeni hizmet binası yapıyoruz. İlçemizde İlkadım ve Gazi binalarında hizmet vermekteyiz. Binaların ayrı yerlerde olmasından dolayı kopukluklar yaşamaktayız.  Vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek adına teknik ve idari birimleri tek çatı altında birleştireceğiz. "dedi.SÖZ VERİLEN TARİHTE AÇILACAK.

Hizmet binamızın açılışını Samsun ve Türkiye için önemli bir tarih olan 19 Mayıs’a yetiştirmeyi hedeflediklerini ifade eden Başkan Erdoğan Tok, "Selçuklu mimarisi kullanılarak içerisinde birçok hizmet alanının bulunduğu camii, meydan, çocuk kreşi, spor alanları,  toplantı salonu, kafeterya, otopark ve dinlenme noktalarının olacağı alanda öte tam teşekküllü külliye inşa ediyoruz. Kıran Mahallesi’nde 20 dönümlük alan içerisinde 11 dönümlük alana yapılan bina tamamlandığında modern mimarisiyle bölgesinin kentsel gelişimine de önemli ölçüde katkı sağlayacak. Şehir merkezindeki yoğunluğu rahatlatarak şehrin güneyinde bulunan alanları da geliştirecek” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

cevdet

01 Şubat 2018 Perşembe 11:42

eski belediye binaları otopark yapılsın araç park edecek yer yok

Ziya KUL

01 Şubat 2018 Perşembe 08:08

2,5 binaya sığamayan adam, durma devam et yatırım diye yutturmaya çalıştığın israflara, Allah yalatmasın ötede bunları sana...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Çiğdem Karaaslan ve Öznur Çalık Samsun'da şehit Nejat Yaman'ın ailesini ziyaret etti

Çiğdem Karaaslan ve Öznur Çalık Samsun'da şehit Nejat Yaman'ın ailesini ziyaret etti