21 Nisan 2019 Pazar

SAMSUN'UN İLKADIM İLÇESİNDE 2017 YILI İÇİNDE KAÇ TON ÇÖP TOPLANDIĞI AÇIKLANDI

Samsun'un İlkadım ilçesinde 2017 yılı içinde kaç ton çöp toplandığı açıklandı

İlkadım Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü 2017 yılında İlkadım ilçesinde kaç ton çöp toplandığını açıkladı. Samsun'un nüfusu en büyük ilçelerinden biri olan İlkadım ilçesinde geçtiğimiz yıl 106 bin ton çöp toplandığı bildirildi.

05 Nisan 2018 Perşembe 19:29 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, 333 bin 218 nüfuslu İlkadım ilçesinde 2017 yılında 106 bin ton çöp topladıklarını açıkladı.


Samsun'da İlkadım Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, çöpleri sistemli bir şekilde toplamasının yanı sıra, sokakları, okulları, ibadethaneleri, pazar yerlerini temizliyor. Temizlik konusunda vatandaşlardan tam not alan belediye,  vidanjör hizmetinden, çöp konteynere dağıtımına kadar pek çok alanda hizmet veriyor. Ayrıca program dâhilinde 2 adet Azura ve 2 Adet vakumlu Süpürge aracı ile mahallelerde bulunan cadde ve sokaklar rutin olarak süpürülerek yıl boyunca temizlendi.SAĞLIKLI VE YAŞANABİLİR İLKADIM

“Sağlıklı ve Yaşanabilir İlkadım” için yürüttükleri projelerle öncü belediye olduklarını ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “Bizler yüzölçümü 155 bin metrekare olan ve 333 bin 218 vatandaşın yaşadığı güzide ilçemizde daha nasıl modern, yaşanabilir ve temiz bir İlkadım’a kavuşabilir planları yapıyoruz. Bunun için personellerimizle gece gündüz istişareler yapıyoruz.  Eksiklerimiz varsa tespit ediyor bunu hemen çözüme kavuşturuyoruz.  61 mahallemizde süpürme işlemleri ve çöp toplama işlemlerini eşit bir şekilde yapıyoruz.   Bulvar altında bulunan mahallelerimizdeki yer çöpü toplama uygulaması yapılan sokaklarımızda, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek amacıyla çöp araçlarının geçiş saatleri ile ilgi el ilanları bastırılıp dağıtıyoruz.  2017 yılında uygulamalarımız devam etmiş olup yüksek oranında başarıya ulaşılmıştır. Eskiyen, deforme olan, kırılan ve ya delinen çöp sepeti ve çöp konteynırlarını değiştirilmiş ve yerlerine yenilerinin montajı yapılarak halkımızın hizmetine sunulmuştur.  İlkadım hepimizin bu yüzden ele ele hep birlikte daha sağlıklı ve temiz bir İlkadım için gece gündüz çalışan personel arkadaşlarımla gurur duyuyorum. diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ziya KUL

06 Nisan 2018 Cuma 08:56

Kaç tllik karanfil, kaç tllik kandil simidi, kaç tllik tüyü bitmemiş yetim hakkı dağıttığının haberini de dört gözle bekliyoruz...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz: Samsun'da kırsal kalkınma için üreticiye destek veriyoruz

Yusuf Ziya Yılmaz: Samsun'da kırsal kalkınma için üreticiye destek veriyoruz