22 Ocak 2019 Salı

SAMSUN'UN İLKADIM İLÇESİNDE YÜKSEK KESİMLERDE KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLDU

Samsun'un İlkadım ilçesinde yüksek kesimlerde kar yağışı etkili oldu

Samsun'un İlkadım ilçesine bağlı yüksek kesimlerde bulunan mahallelerde yoğun kar yağışı etkili oldu. İlkadım İlçe Belediyesi kar yağışı nedeni ile kapanan yolları açmak için seferber oldu.

25 Ocak 2018 Perşembe 17:56 GÜNCEL
Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi, yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışının ardından 17 adet iş makinesi ve 40 personel ile sahaya inerek kardan kapanan yolların açılması için çalışma başlattı. 

Kar yağışı ve soğuk havanın kendini göstermeye başlamasının ardından İlkadım Belediyesi Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından karla mücadele çalışmalarına start verildi. İlkadım Belediyesi İletişim Merkezi (İLKEM) tarafından koordine edilen çalışmalarda özellikle kar yağışının daha yoğun olduğu yüksek mahallelerde yolların kapanmaması için kar küreme araçları çalışıyor.EKİPLER EŞ ZAMANLI ÇALIŞIYOR

Şehir merkezi ve yüksek mahallelerde tuzlama ve yol açma çalışmaları 24 saat aralıksız devam ederken hem Temizlik İşleri Müdürlüğü hem de Fen İşleri Müdürlüğü eş zamanlı olarak mücadele ediyor. Ana arterler ve trafik yoğunluğunun fazla olduğu caddelerde önlemlerin tam olduğunu belirtilirken karla mücadelede vatandaşlar tarafından gelen talepler de değerlendiriliyor. İLKEM tarafından tek merkezde koordineli olarak sürdürülen çalışmalar vatandaşların gündelik yaşamlarının olumsuz etkilenmemesi için hassasiyetle sürdürülüyor. Bütünşehir Yasası ile genişleyen sorumluluk alanına rağmen ağır kış şartlarına ve yüksek mahallelerde başlayan kar yağışlarına karşı İlkadım Belediyesi olarak hazır olduklarını belirten İlkadım Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mustafa Karaduman, "17 adet iş makinesi ve 40 personel ile kış ve karla mücadele için hazırlıklarımızı tamamlamış durumdayız. İlçe merkezine nispeten daha uzak olarak düşünülen mahallelerimizin ulaşım problemleri yaşamaması için ekiplerimiz 24 saat hazır beklemektedir" dedi.ASILSIZ İHBARLARDAN KAÇINALIM

İlkadım Belediyesi İletişim Merkezine 7 gün 24 saat her konuda olduğu gibi yol tuzlama ve açma talepleri için de ulaşılabilineceği belirtilirken, daha önceki senelerde yaşanan asılsız ihbarların sağlık problemi gibi hayati önem taşıyan durumlara müdahalenin gecikmesine neden olabileceğinin altı çizilerek vatandaşlarımızdan konuya gereken hassasiyetin gösterilmesi istendi.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun İl Başkanlığı görevinden alınan Muharrem Göksel'den sert açıklama

AK Parti Samsun İl Başkanlığı görevinden alınan Muharrem Göksel'den sert açıklama