26 Nisan 2019 Cuma

SAMSUN'UN İLKADIM İLÇESİNDE ZABITADAN MARKET VE PAZARLARDA FIRSATÇI DENETİMİ

Samsun'un İlkadım ilçesinde zabıtadan market ve pazarlarda fırsatçı denetimi

Samsun'da İlkadım İlçe Belediyesi Zabıtaları, döviz kuru artışını bahane ederek sattığı ürünlerde fiyat artışına giden fırsatçılara göz açtırmamak için pazar ve marketlerde denetim yaptı.

03 Ekim 2018 Çarşamba 19:10 GÜNCEL

Samsun'da İlkadım Belediyesi Zabıta ekipleri Başkan Erdoğan Tok’un talimata ile pazar yerleri ve marketlerde zam fırsatçılığına imkan vermemek için denetimlerini sıklaştırdı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gündeme getirdiği fiyat fırsatçılığı üzerine talimat veren İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok pazarcı esnafı ve marketlerde zam fırsatçılığına imkan vermiyeceklerini belirtti. Uygulama kapsamında, ürünlere ederinin üstünde etiket koyan işletmelere cezai işlem uygulanacağı belirtildi. 

FAHİŞ FİYAT ARTIŞINA GEÇİT YOK
İlkadım Belediyesi Zabıta ekipleri Pazar yerlerinde ve marketlerde yaptığı inceleme ve denetimlerini arttırdı. Türkiye’de yaşanan ekonomi sorunu ve dolar artışını fırsata çeviren bazı işletmeleri etkisiz hale getirmek amacıyla yapılan uygulamada, ekipler ilk olarak ürünlere gelişi güzel fiyat verilip verilmediğini denetledi. Tüm ürünleri A dan Z’ye inceleyen ekipler, aldıkları ürünleri marketin kasasına götürerek fiyat karşılaştırması yaptı. Ellerinde bakanlığın fiyat listesi bulunan zabıta görevlileri, marketteki ürünler ile listedeki ürünlerin fiyatlarını karşılaştırdı.
 


GİRİLMEDİK MARKET KALMAYACAK
Konu hakkında açıklama yapan Samsun İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Süleyman Yılmaz, “Bugün, pazar yerlerimiz ve marketlerde fiyat denetlemesi yaptık. Fahiş fiyat uygulanan marketlere cezai işlemler uyguladık. İlkadım Belediye Başkanımızın da bize talimatı var. Yüksek fiyatla ürün satan işletmelere müsaade etmememiz konusunda. Biz bu süreçte girilmedik market ve bakkal bırakmayacağız. Yüksek fiyat koyan işletmelere ve fırsatçılara fırsat vermeyeceğiz. Etiketleri teker teker inceleyerek yüksek fiyat uygulayanlara ne gerekiyor ise yapacağız. Biz vatandaşlar tarafından da gelen ihbarları anında değerlendirerek, yasaların bize verdiği yetkileri sonuna kadar kullanıyoruz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Necati

04 Ekim 2018 Perşembe 10:38

İhbarda bulunuyorum. Samsun da iki firmanın kriz fırsatçılığı yaptığını düşünüyorum. Dahil zam yapan bu iki firmanın biri Samgaz biri Yepaş

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Havza Belediyesi Başkanı Murat İkiz, tirit sezonunu açtı

Samsun'da Havza Belediyesi Başkanı Murat İkiz, tirit sezonunu açtı