24 Ocak 2022 Pazartesi

SAMSUN'UN KORONA YOĞUNLUĞU 13 EKİM'DE DÜŞTÜ, 5 KASIM'DA YENİDEN KIRMIZIYA DÖNDÜ

Samsun'un Korona yoğunluğu 13 Ekim'de düştü, 5 Kasım'da yeniden kırmızıya döndü

Samsun'un Korona Virüs yoğunluğu 13 Ekim tarihinde düşerken, 5 Kasım tarihi itibari ile kentte Covid-19 yoğunluğu haritası yeniden kırmızıya döndü.

05 Kasım 2020 Perşembe 00:47 GÜNCEL

Samsun'un Korona Virüs yoğunluğu yeniden alarm vermeye başladı. Ekim ayında Covid yoğunluğu düşen Samsun'da 5 Kasım tarihi itibari ile yeniden tırmanışa geçti.


Sağlık Bakanlığının Hayat Eve Sığar(HES) uygulamasına göre, 13 Ekim 2020 tarihinde Samsun'un Korona Virüs yoğunluğu haritasında yoğunluğun azaldığı görüldü. Aynı uygulamada ise 5 Kasım tarihi itibari ile bu yoğunluk haritası ciddi ölçüde kırmızıya dönüş yaptı.

Samsun Sağlık İl Müdürlüğü ise yaptığı açıklamada son iki hafta içerisinde Samsun'da Covid-19 vakalarının yüzde 40 oranında artış gösterdiğini belirterek, kritik eşik uyarısında bulundu. Hayat Eve Sığar uygulamasından Samsun'un 13 Ekim ayı itibari ile alınan ekran görüntüsünde yoğunluğun azaldığı ancak bu yoğunluğun 5 Kasım tarihi itibari ile yeniden tırmanışa geçerek Samsun'un yoğunluk haritasının kırmızı renge dönüş yapması, kış ayı öncesi tedirginlik yarattı.

Samsun Sağlık İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise Atakum ve Terme ilçelerinde ciddi oranda artış olduğuna dikkat çekilerek, Samsun'a bağlı tüm ilçelerde Covid-19 vakalarında artış olduğu vurgulandı.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ali

05 Kasım 2020 Perşembe 13:58

Okulların açılması sebebidir. Bunu ısrarla kabul etmeyen bakanlar ölümlerde sorumludur.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Canik Belediyesinin istihdam için kuracağı atölyelere OKA'dan 2 milyon TL'lik destek

Canik Belediyesinin istihdam için kuracağı atölyelere OKA'dan 2 milyon TL'lik destek