24 Ocak 2022 Pazartesi

SAMSUN'UN KORONAVİRÜS YOĞUNLUĞU KISITLAMALARA RAĞMEN DÜŞMÜYOR

Samsun'un KoronaVirüs yoğunluğu kısıtlamalara rağmen düşmüyor

Samsun'da KoronaVirüs vakaları yüzde 100 artış gösterirken, iki haftadır uygulanan hafta sonu ve hafta içi kısıtlamalarına rağmen şehirde Covid-19 yoğunluğu bir türlü düşmüyor.

17 Aralık 2020 Perşembe 17:07 GÜNCEL

Samsun'un Hayat Eve Sığar uygulamasına göre KoronaVirüs yoğunluğu iki haftadır hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları ve hafta içi uygulanan saat 21:00 ile 05:00 arası sokağa çıkma yasağına rağmen azalmıyor.


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz haftalarda Samsun'da KoronaVirüs vakalarının yüzde 100 artış gösterdiğini açıklamıştı. Samsun'da hemen hemen her gün Covid-19 nedeniyle ölümler yaşanırken, hastanelerin doluluk oranlarında da oluşan artış dikkati çekiyor.

Geçtiğimiz haftalarda ülke genelinde yaşanan vaka artışları nedeniyle hafta sonları için sokağa çıkma yasağı kararı alınmıştı. Alınan karar kapsamında hafta içi saat 21:00-05:00 saatleri arası ile hafta sonları Cumartesi ve Pazar günleri tam gün kısıtlamaya rağmen Samsun'da KoronaVirüs yoğunluğunda düşüş yaşanmadığı görüldü. Sağlık Bakanlığının Hayat Eve Sığar(HES) uygulamasında Samsun'un KoronaVirüs yoğunluğu haritasının uygulanan kısıtlamalara rağmen halen kırmızı renkte olduğu görüldü.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da grev kararı alınan SAMULAŞ.A.Ş'de toplu sözleşme imzalandı

Samsun'da grev kararı alınan SAMULAŞ.A.Ş'de toplu sözleşme imzalandı