04 Aralık 2021 Cumartesi

SAMSUN'UN LÂDİK-İBİ VE HAVZA OVALARI SULAMA PROJESİ YATIRIM PROGRAMINDAN ÇIKARTILDI

Samsun'un Lâdik-İbi ve Havza Ovaları Sulama projesi yatırım programından çıkartıldı

Samsun'da 2015 yılında yatırım programına alınan Lâdik - İbi ve Havza Ovaları Sulama projesinin 2021 yılı yatırım programından çıkartıldığı gündeme geldi.

03 Şubat 2021 Çarşamba 14:57 GÜNCEL

Samsun'da Havza ve Kavak ilçeleri için büyük önemi bulunan Lâdik - İbi ve Havza Ovaları Sulama projesinin yatırım programından çıkartıldığı açıklandı. 


İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, Lâdik - İbi ve Havza Ovaları Sulama projesinin 2020 ve 2021 yılı yatırım programında yer almadığını söyleyerek, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a konu ile ilgili yazılı soru önergesi verdi.İYİ Parti Samsun Milletvekili Usta, Lâdik-İbi ve Havza Ovaları Sulama projesi ile ilgili verdiği soru önergesinde şunları dile getirdi.
"2015 yılında 92.000.000 TL proje tutarıyla Yatırım Programına giren ve zamanla yükselerek 2019 yılında 183.098.000 TL proje tutarına erişen, Lâdik (İbi ve Havza Ovaları Sulaması) projesi Samsun ili Lâdik, Havza ve Kavak havzası için son derece önemli bir sulama projesidir. Lâdik (İbi ve Havza Ovaları Sulaması) projesi neden Yatırım Programından çıkarılmıştır? Bölgemiz tarım verimliliği ve çiftçi geliri açısından son derece önemli olan bu sulama projesinin Yatırım Programından çıkarılmasını çiftçinin ve Samsun’un gözden çıkarılması olarak değerlendiriyoruz. Bu kararı kim vermiştir? Hangi şekilde vermiştir? 2022 Yılı Yatırım Programına tekrar dahil edilecek midir? Her programda bitiş tarihi ötelenen bu projenin 2022 Yılı Yatırım Programına alınması durumunda tahmini bitiş tarihi ne olacaktır? Bölgedeki vatandaşın sulama ihtiyacını nasıl gidermeyi planlıyorsunuz?"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Canik Belediyesi Zabıtaları fiyat artışına karşı marketleri denetledi

Samsun'da Canik Belediyesi Zabıtaları fiyat artışına karşı marketleri denetledi