15 Haziran 2019 Cumartesi

SAMSUN'UN LADİK İLÇESİ KİREÇLİ İÇME SUYUNDAN KURTULACAK

Samsun'un Ladik ilçesi kireçli içme suyundan kurtulacak

Samsun'un Ladik ilçesinde içme suyu kapasitesini arttırmak ve kireçli sudan ilçeyi kurtarmak için SASKİ tarafından Sanayi ve Akpınar mahallelerinde çalışma başlatıldı.

14 Aralık 2017 Perşembe 20:24 GÜNCEL

Samsun'un Ladik ilçesinde SASKİ tarafından ilçeyi kireçli içme suyundan kurtarmak için çalışma başlatıldı. Samsun'un Ladik İlçe Belediye Başkanı Selim Özbalcı, Sanayi ve Akpınar mahallelerinin sağlıklı içme suyuna kavuşturulacağını söyledi.


İçme suyu çalışmalarını yerinde inceleyen Selim Özbalcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni içme ve kullanma suyu kaynakları oluşturmak ve ilçe halkını kireçli sudan kurtarmak için Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) ile Akyar Mahallesi'ndeki Yunak suyu kaynağını ilçe merkezine getirme çalışmalarına başladıklarını söyledi. 

Ladik'te dağıtımı yapılan içme suyunun mevcut kapasitesini artırmak ve ilçe halkını kireçli sudan kurtarmak için önemli bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı, "Seçimlerde verdiğimiz sözü tutarak, halkımızı kireçli sudan kurtarmanın gayreti içindeyiz." dedi.Sağlıklı içme ve kullanma suyu ihtiyacı için Akyar Mahallesi'ndeki Yunak suyu kaynağını SASKİ'ye tahsis ettiklerini anlatan Özbalcı, "Proje tamamlandığında  Sanayi ve Akpınar mahallelerini besleyen su depolarımıza, kaynak suyumuzu taşıyacağız. Vatandaşlarımıza kaliteli içme suyu tüketimini sağlayabilmek ve ilçemizin su kapasitesini arttırmak için çaba sarf eden SASKİ Genel Müdürümüz Kamil Demircioğlu'na, SASKİ İçme Suyu Daire Başkanımız Cihan Güler'e ve SASKİ Ladik Şubesi Müdürümüz Erdoğan Ertan'a çalışmaları için teşekkür ederim. İlçemize hayırlı olsun." diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cevdet

15 Aralık 2017 Cuma 16:46

LADİK toptepe bölünmüş yolu ne zaman yapılacak

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Osman Kaymak açıkladı: Çarşamba OSB'nin kuruluş işlemleri tamam

Samsun Valisi Osman Kaymak açıkladı: Çarşamba OSB'nin kuruluş işlemleri tamam