30 Kasım 2021 Salı

SAMSUN'UN LADİK İLÇESİNDE MERA ALANINA ATILAN ÇÖPLER BÜYÜKBAŞ HAYVANLARI ZEHİRLİYOR

Samsun'un Ladik ilçesinde mera alanına atılan çöpler büyükbaş hayvanları zehirliyor

Samsun'un Ladik ilçesinde Hacıali Pınar, Akpınar ve İskaniye mahallesinde bulunan mera alanına, atılan çöp ve moloz yığınları nedeniyle büyükbaş hayvanlar zehirlenerek telef oluyor.

01 Şubat 2021 Pazartesi 16:30 GÜNCEL

Samsun'un Ladik ilçesinde 3 mahallenin mera alanına belediye tarafından atılan çöp yığınları bölgede besicilik yapan çiftçilerin tepkisini çekiyor.


Ladik ilçesinde Hacıali Pınar, Akpınar ve İskaniye mahallesinde bulunan Cennet gibi mera alanı, atılan çöp ve moloz yığınları nedeniyle adeta Cehenneme döndü. Bölgede yaşayan besiciler, geçmiş yıllarda hayvanlarının otladığı mera alanının, belediye tarafından atılan çöp ve vatandaşların attığı moloz yığınları nedeniyle pislik içinde kaldığını, büyükbaş hayvanlarının ise çöp yığınları nedeniyle otlanırken zehirlenerek telef olduklarını söyledi. 

Merada yaşanan sorunun çözümü için yaptıkları başvurulara rağmen sonuç alamadıklarını, belediyenin bölgeye çöp atmaya devam ettiğini, vatandaşlarında moloz atmayı sürdürdüğünü kaydeden besiciler, "Biz meramızın eski haline getirilmesini istiyoruz. Burada hayvanlarımız otluyordu. Şimdi bu meraya atılan çöpler ve molozlar sebebi ile büyükbaş hayvanlarımız otlanırken burada zehirlenerek telef oluyor. Yetkililere sesleniyoruz, meramızı kurtarın" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım Belediyesi Meclisi İhsan Kalkavan'ın ismini trafik eğitim parkına verme kararı aldı

İlkadım Belediyesi Meclisi İhsan Kalkavan'ın ismini trafik eğitim parkına verme kararı aldı