04 Aralık 2021 Cumartesi

SAMSUN'UN SALIPAZARI İLÇESİNDE BİR KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ BİR KİŞİNİNDE KAYIP OLDUĞU SELDEN GÖRÜNTÜLER

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde bir kişinin öldüğü bir kişininde kayıp olduğu selden görüntüler

Samsun'un Salıpazarı ilçesine bağlı Kırgıl mahallesinde sağanak yağmur ile birlikte yaşanan selde bir kişi sel sularına kapılarak hayatını kaybetti, bir kişi ise kayıp oldu. Salıpazarı ilçesinden sel görüntüleri..

23 Ağustos 2019 Cuma 16:39 GÜNCEL

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde sel felaketi yaşandı. Salıpazarı ilçesinde sağanak yağmur beraberinde sele neden olurken, ilçede Ahmet Yıldız isimli bir kişinin sel sularına kapılarak yaşamını kaybettiği bildirildi.


Salıpazarı ilçesine bağlı Kırgıl mahallesinde dereden geçmeye çalıştığı bildirilen Ahmet Yıldız isimli 60 yaşındaki vatandaşın sel sularına kapılarak gözden koybolduğu, yapılan arama sonucu talihsiz adamın cesedinin bulunduğu öğrenildi. Sağanak yağmur nedeniyle yaşanan selde Salıpazarı ilçesinde taşkınlar meydana gelirken, bazı ev ve iş yerleri de sular altında kaldı.

Meydana gelen selde  Salıpazarı Devlet Hastanesinin zemin katı ile ilçede bulunan tekstil fabrikasında su baskınları oluşurken,  Samsun Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri ile AFAD ekiplerince Salıpazarı ilçesinde çalışma başlatıldı.

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, yaşanan sel olayı ile ilgili yaptığı açıklamada, saat 11.00 sıralarında ilçede şiddetli sağanak başladığını söyledi.

Salıpazarı ilçesine bağlı yukarı mahallelerinde çok büyük bir taşkın yaşandığını belirten Akgül, "Şu anda bilinen bir can kaybımız var. Üç dört de kayıp var, inşallah onlara ulaşırız. Şehir merkezinde köprü üzerini aşan su, şehir merkezinin içinden tekstil fabrikamız, hastanemiz ve esnaflarımızda büyük hasar oluşturdu. İnşallah başka can kaybı olmaz. Halen teyakkuz halindeyiz. Gerekli tedbirleri almaya çalışıyoruz." dedi.

SELDE ÖLÜ SAYISI 2'YE YÜKSELDİ
Öte yandan Salıpazarı ilçesinde yaşanan sel felaketinde ölü sayısı 2'ye yükseldi. Salıpazarı ilçesine bağlı Kırgıl mahallesinde sel sularına kapılan 60 yaşındaki Ahmet Yılmaz'ın ardından Bilal Arslan isimli vatandaşında cesedi bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde yaşanan selde ölü sayısı 2'ye yükseldi

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde yaşanan selde ölü sayısı 2'ye yükseldi