29 Kasım 2021 Pazartesi

SAMSUN'UN SALIPAZARI İLÇESİNDE ÇALKAYA ŞELALELERİ TABİAT ANITI İLAN EDİLDİ

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde Çalkaya Şelaleleri tabiat anıtı ilan edildi

Samsun'un Salıpazarı ilçesi Çağlayan mahallesinde bulunan takım şelaleri Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Tabiat Anıtı ilan edildi.

02 Kasım 2021 Salı 15:34 GÜNCEL

Samsun'un Salıpazarı İlçesinde bulunana Çağlayan şelaleleri Tabiat Anıtı olarak ilan edilirken, şelalerin bulunduğu alana Seyir Terası yapılması planlanıyor.


Samsun'un Salıpazarı ilçesinde Çağlayan Mahallesinde ormanlık alanda ağaçların arasından dökülen Çalkaya Şelaleleri, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 'Tabiat Anıtı' olarak tescillendi.  Peyzaj değeri, manzara bütünlüğü, kaynak değerleri ve rekreasyon potansiyeli özellikleri ile ‘Çalkaya Takım Şelaleleri’ Tarım ve Orman Bakanlığının 28.10.2021 tarihli oluru ile Çalkaya Takım Şelaleleri Tabiat Anıtı olarak ilan edildi. Yeşil doğada, ormanlık alanda ağaçların arasından dökülen ve ziyaretçilerin ilgi odağı olan şelalelerin, tescilin ardından yürüyüş parkurları, seyir terasları ve çardakların yer aldığı projeyle turizme kazandırılması hedefleniyor. Tabiat Anıtı alanındaki proje çalışmalarının kısa süre içerisinde başlanması bekleniyor. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

gölalan şelalesi

03 Kasım 2021 Çarşamba 08:10

Daha güzeli gölalan da var gölalan şelalesi ama ilgilenen yok malesef

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un 16-22 Ekim haftası vaka sayısı 334,86 olarak gerçekleşti

Samsun'un 16-22 Ekim haftası vaka sayısı 334,86 olarak gerçekleşti