18 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN'UN SALIPAZARI İLÇESİNDE SELDE YIKILAN SET DUVARLARINI DSİ YENİDEN YAPIYOR

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde selde yıkılan set duvarlarını DSİ yeniden yapıyor

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde 2019 yılında yaşanan selde iki kişi hayatını kaybederken, o sel afetinde yıkılan set duvarları ise DSİ tarafından olası sel ihtimaline karşı yeniden yapılmaya başlandı.

14 Haziran 2021 Pazartesi 19:01 GÜNCEL

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde 23 Ağustos 2019 tarihinde yaşanan selde, yıkılan set duvarları, Devlet Su İşleri tarafından yeniden yapılmaya başlandı.


Salıpazarı ilçesinde Bereket ve Yavaşbey mahallesi sınırları içinde yer alan Terme Çayı kenarında ki set duvarlarının onarımına başlandığını açıklayan Belediye Başkanı Halil Akgül, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

BÜYÜK YARALAR ALDIK
Selden hemen sonra başlayan çalışmalarda sona yaklaşıldı diyen Belediye Başkanı Halil Akgül, "Yaşadığımız selden büyük yaralar aldık. İki vatandaşımızı kaybettik. Şehir Merkezinden geçen Terme Çayı üzerinde bulunan köprüler ve set duvarlar yıkıldı. Alt yapı ve üst yapılar zarar gördü. Kırsal mahallelerimizde sanat yapıları ve yollarımız kullanılamaz hale geldi. Rabbim bir daha böyle felaketler yaşatmasın" dedi.DEVLETİMİZ ÇOK GÜÇLÜ
Başkan Akgül, “ Devletimiz ve kurumlarımız çok güçlü, bu süreçte gerek merkezi yönetim gerekse Samsun Büyükşehir Belediyesi ve diğer kurumlar bütün imkânlarını seferber ederek iki yıl gibi bir sürede yaralarımızı sardık. Bütün ulaşım ağımızı yeniden elden geçirdik. Şehir merkezinde bulunan ve hasar gören bütün köprülerimizi yıkılarak yerlerine yenilerini inşa ettik. Alt yapı ve üst yapıları yeniden yaptık. Son olarak bu gün burada Terme Çayı kenarlarında bulunan yaklaşık bin metre set duvarı taş tahkimat yaparak güçlendiriyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Titanik'in 109 yıllık çanı ve Hitler'in gemisinin pencereleri Samsun'da

Titanik'in 109 yıllık çanı ve Hitler'in gemisinin pencereleri Samsun'da