29 Kasım 2021 Pazartesi

SAMSUN'UN SEL VE TAŞKIN ÇİLESİ! 20 YILDIR ÇÖZÜMLENEMEYEN SORUN

Samsun'un sel ve taşkın çilesi! 20 yıldır çözümlenemeyen sorun

Samsun'un sel ve taşkın çilesi her yıl yaşanmasına rağmen 20 yıldır çözümlenemedi.

02 Haziran 2021 Çarşamba 20:18 GÜNCEL

Samsun bugün de sağanak yağmur sonrası sel suları ve taşkınlarla karşı karşıya kaldı. Yaklaşık 20 yıldır sel ve taşkınlarla yüz yüze kalan Samsun'un alt yapı sorunu ne zaman çözümlenecek.


Samsun'un geçmiş yıllardan bu yana yaşadığı sel ve taşkın sorunu her sene yaşanmasına rağmen bir türlü çözüme kavuşturulamadı.

Geçmiş yıllardan itibaren Samsun'da defalarca sel ve taşkın yaşandı.  Yaşanan bu afetler sonrası 'Alt yapı sorununu çözeceğiz' denildi ama yine Samsun'da değişen bir şey olmadı.

Samsun'un Salıpazarı, Ayvacık, Terme, Çarşamba ilçelerinde Temmuz ve Ağustos aylarında hemen hemen her sene sel felaketleri yaşadı. Yetkililer bu felaketlerde de sorunu çözeceklerini söyledi fakat sel ve taşkınlar her sağanak yağmur sonrası yine ve yeniden yaşandı. 20 yıldır sel ve taşkın sorunları ile yüzleşen Samsun'da alt yapı ye soruna kökten neşter vuracak hamleler yapılmadı. Samsun geçmiş yıllardan bu yana yaşadığı ve her seferinde zarar gördüğü sel ve taşkınlarla bugün yağan sağanak yağmur sonrası yine yüz yüze geldi.

Samsun'da bugün yağan sağanak yağmur şehri adeta göle çevirirken, ana arterler, cadde ve sokaklar oluk oluk akan yağmur suları ile doldu, taştı. Samsunlular her yıl yaşadıkları bu sorun ile bugün de karşılaşınca yine alt yapıyı eleştirdi. Her taşkın ve sel felaketinde iş yerleri ve evleri sular altında kalan vatandaşlar duruma tepkilerini gösterirken, 20 yıldan fazladır sel ve taşkınlarla gündeme gelen Samsun'da bu sorunun nasıl ve ne zaman çözüme kavuşturulacağı ise merak ediliyor. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Samsunlu

03 Haziran 2021 Perşembe 17:20

Adam çatır çatır bina yıkıyor Sanayi , Saathane alt yapıda tık yok . Koca şehirde kimsede çıkıp ya sen ne yapıyorsun demiyor diyemiyor büyük sehir belediyemiz var binalar yıkmak için millet vekillerimiz var maçtan maça şeref tribününde oturup alkış tutmak için .. Yazıkkk

Vatandaş

03 Haziran 2021 Perşembe 08:08

Akıllı trafiğe eski parayla 227 trilyon, altyapıya bakan yok...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Metin Sinecek'ten vergi ve SGK borçlarına gelen yapılandırma ile ilgili açıklama

Metin Sinecek'ten vergi ve SGK borçlarına gelen yapılandırma ile ilgili açıklama