20 Ağustos 2019 Salı

SAMSUN'UN TEKKEKÖY İLÇESİ ÇAY MAHALLESİNDE BULVAR YOLU ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Samsun'un Tekkeköy ilçesi Çay mahallesinde bulvar yolu çalışmaları başladı

Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediyesi Başkanı Hasan Togar, Çay mahallesinde bulvar yolu çalışmasının başladığını açıklayarak, "Çay mahallemiz Bulvar Yolu ile birlikte prestij kazanacak" dedi.

19 Nisan 2018 Perşembe 13:16 GÜNCEL

Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçenin önemli mahallelerinden biri konumunda bulunan Çay Mahallesinde bulvar yolu yapımı ile ilgili çalışmaların başladığını açıkladı. 


Samsun'un Tekkeköy ilçesinde doğu yönüne doğru açılan ikinci önemli bağlantı yolu durumunda olan ana bulvar imar yolunun açılmasıyla ilgili çalışmalar Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın talimatları çerçevesinde başlatıldı. Tekkeköy Çay Mahallesi'nde bulunan bulvar yolunun açılmasının ardından ilçe merkezi ikinci bir alternatif ana yol ile doğu yönündeki birçok mahalleye bağlanacak.

Gelişimin ve büyümenin anahtarı yeni imar yollarının açılmasıdır
Bir yerin gelişmesindeki en önemli etmenlerin başında imar yollarının açılması geldiğine değinen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "Yeni bulvarların, caddelerin, yolların açılması bir bölgenin yapılaşmasında, gelişmesinde, büyümesinde ve modernleşmesinde öncü olmaktadır. Yeni açılan imar yollarının hemen yanı başına çok katlı modern binalar yapılmaya başlamasıyla bir de bakmışsınız ki yeni bir yaşam alanı ortaya çıkmış. Bu mantık çerçevesinde ilçemizdeki imar yollarının açılması konusu üzerinde önemle duruyoruz. Özellikle bulvar ve cadde yollarının açılması konusunda titiz çalışmalar planlıyoruz" dedi.Çay mahallesinde Bulvar Yolu çalışması başladı
Tekkeköy ilçesi Çay Mahallesinde yeni ve önemli bir bulvarın açılması konusunda iş makinelerinin çalışmaya başladığına değinen Başkan Togar, "İlçemizin doğu istikametine doğru devam eden yolumuzun devamı olan veya geri dönüşü ile ikinci bir alternatifi olarak gördüğümüz Çay Mahallemizdeki ana bulvar yolumuzu açma konusunda çalışmalarımızı başlattık. Yol istikameti üzerinde bulunan derenin üzerine bir adet köprü yapılması ve imar yolunun açılması ile doğu yönünde her manada büyük bir rahatlama olacak" dedi.60 YILLIK BEKLENTİ
Verilen tüm sözlerin bir bir yerine getirildiğine dikkat çeken Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "Çay mahallemiz tarihinin en büyük hizmet atağı ile karşı karşıya. Yıllardır çözülemeyen doğalgaz sorununun çözümünün ardından şimdide imar sorunun ortadan kaldırılması, sanayinin taşınması ve yeni bulvar yolunun açılması çalışmasına başladık. Özellikle 60 yıllık bir beklentiyi daha gerçeğe dönüştürmek için kollarımızı sıvadık. Başlatmış olduğumuz bu kapsamlı çalışmalarımız ile Çay Mahallemizi ilçemizin en prestijli mahallelerinden birisi haline getireceğiz. Bölge için çok önemli yer teşkil eden bulvarımızın açılması çalışmalarına bugün itibarıyla başlamış bulunmaktayız. Çalışmalarımızı en kısa zamanda tamamlayarak Çay mahallemizi çocuk oyun alanları, parkları, yeşil alanları, yolları, kaldırımları, aydınlatması ve yeni açılan bulvarı ile yepyeni ve model binalarıyla yeni ve farklı örnek bir yaşam merkezi haline getirmiş olacağız" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da FETÖ itirafçısı kadın, FETÖ ablalarının görevlerini tek tek anlattı

Samsun'da FETÖ itirafçısı kadın, FETÖ ablalarının görevlerini tek tek anlattı