20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'UN TEKKEKÖY İLÇESİNDE 165 İBADETHANEYİ BELEDİYE YENİLEDİ

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde 165 ibadethaneyi belediye yeniledi

Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediyesi Başkan Hasan Togar, yol ve alt yapı gibi hizmetlerin yanı sıra belediye olarak ilçede bulunan 168 ibadethanenin 165'ini yaptıkları onarım ile yenilediklerini açıkladı.

17 Aralık 2018 Pazartesi 18:44 GÜNCEL

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bulunan 168 ibadethaneden 165'i Tekkeköy Belediyesi tarafından yapılan bakım ve onarım çalışmaları ile yenilendi.


Tekkeköy ilçesine 4,5 yıldır canla başla mücadele ederek hizmet yaptıklarını açıklayan Tekkeköy Belediyesi Başkanı Hasan Togar, 62 mahallenin tamamında bulunan 168 ibadethanenin 165’inin mevcut durumunu iyileştirdiklerini söyledi.

Tekkeköy ilçesinde bakım ve onarımı yapılmamış hiçbir ibadethanenin kalmadığını kaydeden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "4,5 yıl içerisinde ilçemizdeki tüm cami, mescit ve benzeri ibadethanelerimizin yanında evlatlarımızın, halkımızın kuran öğrendiği kuran kurslarımız gibi 168 mabedimizin 165'inin boya badana, tadilat, yeniden yapımı, inşaatı, bahçe ve çevre düzenlemesi, peyzaj, perde duvarı gibi farklı alanlardaki çalışmalarını tamamlayarak haklımızın manevi huzuru doyasıya yaşayacağı mekanları en iyi konuma getirdik" dedi.

Tekkeköy İlçedeki 168 ibadethanenin 165’inde bakım ve onarım çalışmalarının tamamlandığını söyleyen Başkan Hasan Togar, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi.
"Tekkeköy'de 165 ibadethanede başlatılan onarım çalışmaları tamamlandı. Son üç cami ve ibadethanemizin de çalışmalarına bugün itibarıyla başlamış bulunmaktayız. Bu yıl sonuna kadar ilçemizde el değmemiş cami, mescit gibi ibadethanelerimizin yanında öğrencilerimizin ve halkımızın kuran öğrendiği kuran kursumuz kalmayacak"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Atakum ilçesinde yapılan Yayla Konakları turist çekecek

Samsun'un Atakum ilçesinde yapılan Yayla Konakları turist çekecek