20 Ağustos 2019 Salı

SAMSUN'UN TEKKEKÖY İLÇESİNDE 5 BİN 555 ÖĞRENCİ AYNI ANDA KİTAP OKUDU

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde 5 bin 555 öğrenci aynı anda kitap okudu

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde düzenlenen 'Tekkeköy Kitap Okuyor' etkinliği kapsamında 5 bin 555 öğrenci bir araya gelerek kitap okudu.

10 Nisan 2018 Salı 23:23 GÜNCEL

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde 5 bin 555 öğrenci, 'Tekkeköy Kitap Okuyor Şenliği' kapsamında ilçe meydanında toplanarak aynı anda kitap okudu. 


Samsun'un Tekkeköy İlçe Kaymakamlığı, Tekkeköy Belediyesi, Tekkeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tekkeköy İlçe Halk Kütüphanesi işbirliğinde ilçe meydanında her yıl düzenlenen "Tekkeköy Kitap Okuyor Şenliği" kapsamında gerçekleştirilen programa bu yıl 5 bin 555 öğrenci katıldı.

Tekkeköy Kitap Okuyor Şenliğinde 5 bin 555 öğrencinin aynı anda kitap okuması yaklaşık 20 dakika sürerken, etkinliğin sonunda Tekkeköy Belediyesi, öğrencilere kitap hediye etti. Samsun'un Tekkeköy İlçe Kaymakamı Günay Öztürk, burada yaptığı konuşmada, öğrencilere çok kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ise okuma konusunda farkındalık oluşturmak için ilçedeki kamu kurum ve kuruluşlar ile farklı aktiviteler yaptıklarını anlatarak, "Nüfusu 51 bin olan ilçede bir kültürü geliştirmek için ellerinde kitaplarla meydanı dolduran, şenlendiren 5 bin 555 çocuğumuzu tebrik ediyorum." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Ordu-Giresun Havalimanına sis çöktü uçaklar Samsun'a yönlendirildi

Ordu-Giresun Havalimanına sis çöktü uçaklar Samsun'a yönlendirildi