17 Haziran 2021 Perşembe

SAMSUN'UN TEKKEKÖY İLÇESİNDE DİYANET'E 3 YENİ YATIRIM İÇİN ARSA TAHSİSİ YAPILDI

Samsun'un Tekkeköy İlçesinde Diyanet'e 3 yeni yatırım için arsa tahsisi yapıldı

Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediyesi Başkanı Hasan Togar ilçeye yapılacak Müftülük binası, çok amaçlı külliye ve Kur'an Kursu Merkezi yatırımları için imzayı attı.

16 Nisan 2020 Perşembe 23:21 GÜNCEL

Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçede yapılacak üç yeni yatırım için Diyanet İşleri Başkanlığına üç arsanın tahsis işlemini gerçekleştirdi.


Tekkeköy Belediyesi başkanlık makamında imzalanan protokol ile kullanılmayan belediye hizmet binası, belediye tarafından yapılan kuran kursu ile cami yapılması için hayırseverler tarafından belediyeye bağışlanan arsa dahil olmak üzere üç farklı yerin Diyanet İşleri Başkanlığına tahsisi gerçekleştirildi. 

“Maneviyatı yüksek tarifsiz bir mutluluk”
Tüm dünyayı derinden etkileyen korona virüsü tedbirleri kapsamında ilçenin her noktasında farklı alanlarda çalışmaların aralıksız devam ettiğine dikkat çeken Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "8 milyar insanın ömründe ilk kez eşi benzeri olmayan duygular yaşadığı bu sıkıntılı ve zor günlerde yürüttüğümüz örnek çalışmaların yanında maneviyatı yüksek tarifsiz mutluluk yaşadığımız çok kıymetli üç imzayı atmış bulunuyoruz. Tekkeköy Müftülük Binasına Kavuşuyor
Birincisi; daha önce belediye hizmet binası olarak kullandığımız altı katlı hizmet binamızı Diyanet İşleri Başkanlığımıza ilçe Müftülük binası olarak kullanmak kaydıyla devrini gerçekleştirdik. Böylelikle yıllardır ilçemizde yaşanan müftülük binası sorununu ortadan kaldırmış olduk. 

İlçenin En Kalabalık Nüfuslu Mahallesine Külliye 
İkincisi ise; ilçemizin nüfusu en kalabalık mahallerinde biri olan Kutlukent İstiklal Mahallemizde hayırseverimiz tarafından belediyemize hibe edilen arazimizi yine Diyanet İşleri Başkanlığımıza yapımını birlikte gerçekleştireceğimiz medrese tarzında çok amaçlı bir külliye inşası için devrini gerçekleştirdik.

Kuran Eğitim Merkezi ve Kuran Kursu
Üçüncü olarak da; İnşallah arkamızdan nesiller boyu dua edilecek 4-6 yaş evlatlarımızın okul öncesi her türlü eğitimini alabilecekleri ve hanım kardeşlerimizin islami, ailevi ve ilmi her türlü eğitimi görecekleri üç katlı yapımını tamamlayıp evlatlarımızın ve hanım kardeşlerimizin de eğitim almaya başladıkları bir ilim irfan yuvası olan binamızı yine Diyanet İşleri Başkanlığımıza ilçe Müftülüğümüzce kullanılmak kaydıyla tahsisini gerçekleştirdik. Bu manevi değeri yüksek ve anlamlı hizmetlerin mutluluğunu bu zor günlerde ilçemiz ve şehrimizle paylaşmak istedik. Rabbim bu güzel işlerin oluşmasına emeği geçen, hayır yapan vesile olan tüm kardeşlerimizin niyetlerini kabul ve makbul eylesin” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da işsiz kaldığı için çadırda yaşayan vatandaşa devlet sahip çıktı

Samsun'da işsiz kaldığı için çadırda yaşayan vatandaşa devlet sahip çıktı